Star Trek: Discovery
Uzay Yolu: Keşif
Final Yaptı 2017-2024

Günümüzün çağdaş versiyonu olan dizi, Star Trek serisinin olaylarından 10 yıl öncesini konu edinir. Yüzyıllık sessizliğin ardından Federasyon ile Klingon İmparatorluğu arasında savaş patlak verir. Çatışmanın merkezinde, gözden düşmüş bir Yıldız Filosu subayı vardır.

Kamil89

Bu sezon baş rolden iyice bir soğudum. Karakter hep böyle bir büyük olayın içine gireyim çözeyim çabasında. Onun dışında Vulkanlı görmek güzeldi. 🖖🏻

Kamil89

Ne drama bağlamışlar sezon finalini, daha izlemeden zaten kimin kahraman olacağı belli zaten.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Micheal teşekkürler bir kez daha galaksiyi kurtardın. Baş rolü çok fazla ön plana çıkarıyorlar. Bence Star Trek evreninde mürettebat önemli olan ama bu dizi Burnham çok ön planda. Bu dizide baş rolü bir türlü sevemedim.

H5nKls

Saru'nun gemiye dönmesine sevindim.

Kaya mm

harika bir final oldu..dizi benim gözümde ,felsefik bilim kurgu,özümsyerek izlerseniz hayata bakış açınız level atlar..;)

Venus00

7 yıllık serüven bitti. Bu yolculuk boyunca çok eğlendim çok iyi zaman geçirdim. Dizi bitti ama bence bitmese daha iyi olurdu en az 2 sezon devam etmesini isterdim çünkü zaman olarak Star Trek evreninin en uzak geleceğini bu dizi anlatıyor. Aşağıdakı arkadaşın bu sözünü çok sevdim dizi benim gözümde ,felsefik bilim kurgu,özümseyerek izlerseniz hayata bakış açınız level atlar. Benimde Star Trek dizilerini esas sevme nedenim bu saçma sapan aksiyon yerine mantıklı kararlar alan insanlığın geleceğini anlatıyor. Dizinin verdiği mesajlar çok iyiydi. Umarım böyle diziler çok olur.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Bu arada Michael’ın sonda portalı kara deliğe atması bana hem mantıklı geldi hemde mantıksız geldi bece portaldakı teknolojileri federasyon kendini geliştirmek için kullanmalıydı

Delideli49

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
moll"aşiretin başina benim geçmem lazım"

Delideli49

Güzel bölümdü

Kamil89

Dram ağırlıklı bir bölüm olmuş. Bu yeni sorunun ne olduğunu merak ettim doğru. Doğal bir olay mı? Yoksa arkasında birileri mi var? Bakalım arkasında ne çıkacak. Sondaki kara delik sahnesi güzeldi.

Delideli49

Aşki bırakıp aksiyona geçerler İnşallah

cgr060

2. sezon çok iyiydi, uzun metraj film tadında izledik. ama gel gör ki 3. sezon, 2. sezonun yarısı kadar bile değildi. böyle yapacaklarsa tez elden şerefleriyle finale gitmeliler.

Devam Serileri Yıl IMDb SDP
Star Trek 1966 8,3 9
Star Trek: The Animated Series 1973 7,4 7,9
Star Trek: The Next Generation 1987 8,6 8,2
Star Trek: Deep Space Nine 1993 8 8,8
Star Trek: Voyager 1995 7,8 8,9
Star Trek: Enterprise 2001 7,5 8,9
Star Trek: Discovery 2017 7,2 7,8
Star Trek: Picard 2020 7,5 8
Star Trek: Lower Decks 2020 7 7,7
Star Trek: Strange New Worlds 2022 8,1 7,5