Friends
Sıkı Dostlar
NBC 22 Dk. 234 Bl.
Final Yaptı 1994-2004
Dizi hakkında yorum yapmak için tıklayın.
10 Puan

Bakın özelllikle HIMYM izlemiş ama Friends izlememiş kişiler. Bu diziyi öncelikle lütfen iki bölüm izleyip bırakmayın ve devam edin.Hımym dizisinin aksine bu dizi yavaş yavaş yükseliyor ve gayet iyi denilebilinecek (yani bana göre) bir finalle bitiriliyor ki Hımym ise bildiğiniz gibi bayağı bir iyi başlayıp gayet iyi gidip final sezonunda batırıyorlar .Neyse o yüzden bence gelmiş geçmiş en iyi sitcomlardan biri ki belki de en iyisi olan Friends dizisini bir izleyin derim:)

1.Sezonu izleyip hemen yargılamayın derim. Giderek daha iyi oluyor. Ayrıca karakterlere alıştıkça daha eğlenceli oluyor. Çok ikonik bir dizi. İyi ki izlemişim. Uzun ama izlemeye değer

9 Puan

Şu ana kadar izlediğim ilk yabancı sitcom diziydi. Ve kardeşim ile çok severek izledik. 1 buçuk ayda biter diye düşünmüştüm. Bazen bir iki gün ara vererek 47 günde bitirdik. Her sezon hatta her bölüm başka biri favori karakterimiz oldu. Hafızalarımıza kazınan replikler oldu. İyisiyle kötüsüyle diziyi bitirdik. Bittiğinde bir boşluk oluştu ve üzüldük. Aslında diziyi Netflix'den izledim. Ama içimden buraya da bir yorum yazmak geldi.

bu dizinin sürekli kaliteli olması övülüyo dizi sarmadıktan sonra kalitesi ne işe yararki 1. sezonu izledim hiç ama hiç sarmadı sitcom izlemeyi severim niye bukadar övüyolar anlayamadım 1. sezonu izleyin sarıyosa devam edin beni sarmadı

8 Puan

izlemezseniz çok bir şey kaybetmezsiniz. şahsen başta sırf başlamak için, sonra sırf bitirmek için izledim. kahvaltı yaparken iyi gidiyor. benim gibi ''friends izlemeden ölmeyeyim.'' diye düşünmeyin yani. yine de izleyeceğim diyorsanız şunları da söyleyeyim: birici sezon komik değil, dahası gittikçe cringeleşiyor. ikinci sezondan sonra işler eğlenceli bir hal almaya başlıyor. 4, 5 ve 6. sezon çok güzeldi diye hatırlıyorum. ama bir olay var ki ondan sonra zaten hiçbir şey eskisi gibi olmuyor. spoiler içerdiği için söylemeyeceğim tabii ama zaten izleyince anlarsınız. işler 9 ve 10'da tamamen boka sarıyor. zaten 10. sezondan sonra oyuncular oynamak istememiş. genel hatlarıyla böyle. izleyip izlememek size kalmış ama hiç gerek yok dediğim gibi.

10 Puan

hocam bana her şeyi de ama tbbt ve himym friends'ten iyi deme be.

Daha önceden The Big Bang Theory, Scrubs, How I Met Your Mother, Young Sheldon gibi buna benzeyen sitcom tarzlarında 20dklık diziler izlemiştim ve bu dizi hakkındaki güzel yorumlardan dolayı izleyeyim dedim ve sadece 10 bölüm dayanabildim. Yukarıda bahsettiğim dizilerin hepsini çok fazla sevdim fakat bu dizi yanlarına bile yaklaşamaz. Saçma sapan yerlerde verilmiş olan gülme efektleri (biz nerede güleceğimizi bilemedeiğimiz için...) sinir etti gerçekten. 10 bölüm içerisinde belki 1 yada 2 defa gülümsemişimdir. O kadar. Yukarıda bahsettiğim dizileri çok beğenen bir kişi olarak bu tarz sitcom sevmeme rağmen friends'i kesinlikle sevmedim. Belki ilk sezonun kötü olmasından kaynaklıdır....

FRIENDS Mükemmel bir dizi... Üç yıl önce ilk bölümünü izlediğimde pek bana pek bir anlam ifade etmemişti ve devam etsem mi etmesem mi diye arada kalmıştım. Birkaç bölüm izledikten sonra siz de onlardan biri oluyorsunuz, onlarla gülüyor, onlarla üzülüyorsunuz. Sizi kahkahalara boğan sahneleri ayrı üzücü sahneleri ayrı... Bambaşka bir dizi gerçekten, bitirince bir boşluğa düşüyorsunuz sonra aklınızda kalan birkaç güzel bölümü tekrar izliyorsunuz sonra bir bakmışsınız diziyi bir kez daha bitirmişsiniz. Gerçekten, bence üstüne dizi yok. Tek eleştirebileceğim yönü favori karakterim Chandler'ın son sezonlarda biraz arka planda kalması. Bütün karakterleriyle bambaşka bir dizi.

1 ve 10.sezon telif hakları nedeniyle kaldırıldı gereksiz soru sormayınız lütfen

Kesinlikle izlenir, yemek yerken izlerim vakit öldürmeye diye başlarsınız bitişinde bir efsaneye şahit olmuş olursunuz. Her bir bölüm her bir parça mükemmeldi,bir daha Friends gibisi gelir mi? Sanmam :)

Tek bir şey bu diziyi bana tekrar ve tekrar izletti CHANDLER BING ????????

Gerçekten gelmiş geçmiş en iyi sit-com

10 Puan

Baya komik bir dizi özellikle ross un sahneleri çok iyi joey nin salaklıgıda insanı çok güldürüyor