Yeni adresimiz sezonlukdizi6.com olmuştur.

Unsere Mütter Unsere Vater
Generation War

Berlin, 1941. Beş arkadaş Avrupa’nın çehresini ve kendi hayatlarını değiştirecek bir macerada kahraman olmak istemektedir. Wilhelm savaştan çok edebiyata ilgi duyan hassas bir hayalperest olan küçük kardeşi Friedhelm ile doğu sınırına gider. Doğu sınırındaki Wehrmacht’ta çalışmayı dört gözle bekleyen hemşire Charlotte ise Wilhelm’e aşıktır. Greta hayalleri olan yetenekli bir şarkıcıyken, Yahudi erkek arkadaşı Viktor ailesini Almanya’dan ayrılmaya ikna edememiştir. Friedhelm zaman içinde ruhsuz bir ölüm makinesine dönüşür. Wilhelm birlğinden ayrılır. Charlotte’ın Nazi ideolojisi Alman ordusuna yardım eden Yahudi bir hemşireye ihanet edince yıkılır. Greta kendisini bir SS subayına satarak Viktor’un kaçmasını sağlar. Milyonlarca kişi onlar gibi kahraman olmak istemiştir ama hiçbiri savaşın onlara neler yapabileceğini düşünmemiştir.

LOS POLLOS HERMANOS

yani gerçekten türk askerine kurban olayım. çok eskileri tabi ki bilemeyiz ama şu son yüzyılda asla bu rus,alman,amerikan veya diğerleri gibi merhametsiz gözü dönmüş olmadık. atatürk'ün türk askerini bu kadar övmesi boşuna değil. gerçekten allah belasını versin bu merhametsizliğin. izlerken aklım gitti, kimbilir daha ne insanlık suçlarıyla dolu bu savaş.

Kamil89

Çok güzel bir mini seriydi. Savaşı bu kez Almanların gözünden izledik. Almanların yaptığı savaş ile ilgili dizi ve filmler Amerikan ve Rus yapımları gibi tek taraflı olmuyor. Dizi de karakter gelişimi çok iyi işlenmiş. Ve bunu sadece 3 bölümde yapmışlar. Oyuncular çok başarılıydı. Mekanlar ve savaş sahneleri de gayet iyiydi. Das Boot'dan ve Band of Brothers'dan sonra en sevdiğim 2. Dünya Savaşı dizisi oldu. Dönemi sevenlere mutlaka izlemesini tavsiye ederim.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Gönül isterdi ki sonunda Berlin'deki buluşmada hepsi olsaydı. Ama hayat her zaman istediğimizi bize vermiyor.

Nathan Wright

Amerikan yapımları gibi tek taraflı olmayam, olayları olduğu gibi aktaran bir başyapıt .

Tormenta

Dizi zaten başyapıt izlememe gibi bir düşünceniz varsa silin aklınızdan. Oyunculuk kadro akış tam anlamıyla farklı hayatları anlatan olağanüstü bir dizi. Şimdiden iyi seyirler.

Oberstgruppenführer

''Kirli, kokulu askerler...'' lafı şu dizeleri aklıma getirdi. Anavatan boğulurken kıpkızıl kanda, Yalnız gönül verdiniz siz zevke, cazbanda... Ey nankör kız ey fahişe unutma şunu; Sizin için harp ederken yedim kurşunu.

constantine_wick

Adamlar öyle bir ilk bölüm yapmışlar ki pek çok II.Dünya Savaşı konulu filme taş çıkartır. İlk bölümü bu kadar iyiyse diğer bölümleri acaba nasıldır diye düşünmeden edemiyorum. Hiç vakit yitirmeden başlayın.

constantine_wick

Stefan Zweig öyküleri tadında bir bölümdü. Yahu siz bir bölüm içerisinde bütün duyguları bizlere nasıl bu kadar yoğun yaşatabilirsiniz. Bu bölümün önünde şapka çıkarıyor, saygıyla eğiliyorum. Bu kadar mı güzel olur bir bölüm.

Kamil89

Çok iyi bir bölümdü. Film tadında bir mini seri. İnsan psikolojisini çok iyi yansıtmışlar. Tecrübeli bir askerin, askere gitmemiş bir gencin, savaş alanını görmeden emir veren komutanların. Oyuncular bunu çok yansıtıyor. Friedhelm'in babasıyla olan ilişkisi bana Yüzüklerin Efendisindeki Denethor ile Faramir'in ilişkisini hatırlatıyor.

agnctm

sonda ki şarkının adı mein kleines herz dizi ilk bölüm için aşırı iyiydi savaş konulu sevenler izlesin band of brothers kadar etkileyici

mustafakyureek

Cok basarili bi yapim gerceklestirmis Almanlar... Amerikan ve Ruslarin yaptigi tek tarafli "biz muhtesemiz" yorumunu yapmadan gayet guzel bi sekilde gerceklestirmisler

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
O doktor ablanin nasil komutan oldugunu da gosterselerdi keske. Bi de keske hepsi Berlin'de bulusabilseydi :((