Hemen izle
Twenty Five Twenty One
tvN 70 Dk. 16 Bl.
Final Yaptı 2022-2022

Hayallerin ulaşılmaz göründüğü bir zamanda büyük tutkuların peşine düşen genç bir eskrimci, yaşamını yeniden kurmak isteyen çalışkan ve genç bir adamla tanışır.

llall

Çok güzel bir bölümdü yine. :) Yalnız

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
neden son sahne olarak gelecekten bir sahne koymuşlar ki?Tüm pozitif duyguları yok edip üzüyor insanı..Hee-do'nun onun için bu kadar güzel olan bir anı hatırlamaması ya da hatırlamak acı verdiği için ondan bahsetmemesi üzdü..Hadi ayrılık tamam da umarım ölüm gibi ağır bir yükü bu güzel yaz sonrasına saklamamışlardır ve Hee-do da aynı annesinin yaptığı gibi bu konuda konuşmamayı tercih etmiyordur. :( Bir önceki bölümü izlerken neden daha çok mutlu olduğumu bir kez daha anlamış oldum,çünkü kafa bulandıran gelecek sahneleri yoktu. :( Neyse bakalım.. Bu bölüm Seung-wan hem gerçek hem de mecazi anlamda önkoltuğa alınmış,iyi de olmuş. :) Sahneleri çok iyiydi,özellikle de Ji-woong'la olanlar.(Ji-woong farkında değil ama Seung-wan onu seviyor anlaşılan.)Ekip,sahil sahneleri,çiftimiz çok güzeldiler.Gençliğin o yumuşacık,özgür havasını hissettik onlarla birlikte.Sahil sahnesinin son çekimleri de ayrıca çok hoştu. :) Yakın zamanda izlediğim Hometown Cha Cha Cha dizisini hatırlattı bana. Bir de Seung-wan Ji-wong'dan söz ederken,Yi-jin'in bakışından aynı şeyleri Hee-do için hissettiğini bir kez daha anladık..O da Hee-do ile birlikteyken yaşama sevinci bulabiliyor çünkü. :) Bu arada Hee-do kaç kez itiraf etmesine rağmen hala tam farkında değil hislerinin.Demek ki 21 yaşı bekleyeceğiz bunun için. :)

betteroff

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Seung wan'ın yaptığı da aşırı zor bir şeydi karakterini çok seviyorum

llall

Daha bu bölümü bile izlemeden 14.bölümden yediğim spoilerla efkarlı olsam da, bölümü sevdim.Araya sıkıştırılmış,sakin bir bölümdü ama izlemesi keyifliydi. :) Özellikle

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Na Hee-do'nun onu küçümseyen eskrimci kız ile yapmış olduğu konuşma sonrası Yi-jin'in gurur dolu surat ifadesi,ardından sticker görünce çocuk gibi sevinen Hee-do karşısında mutlu gülümsemesi ve tabi ki biraz daha çevirirse birlikte havalanacakları şemsiyeli kıskançlık sahnesi çok iyiydi. :) Tabi Hee-do öpecek diye ağzına aldıklarını tıkıştırması ve bunu gören Hee-do'nun hareketi de bölümün ağır havasını bir anda dağıttı. :D

llall

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
“Aslında insanın canını en çok acıtan şey, hayal kırıklıkları değil, yaşanması mümkünken yaşayamadığı mutluluklardır.'' demiş Dostoyevski..Yi-jin ve Hee-do için bunu seçmiş senarist..Kaçak dövüşmedi.İlk bölüm ilk sahnede gösterdi ayrılığı,yetmedi tuttu bir de tebrik sahnesi yazdı bunun da ötesi olmaz diye..Ama çifti o kadar çok sevdik ki bu bile onları mutlu görme umudunu bırakmamızı sağlayamadı.Bu yüzden Yu-rim ve Ji-woong'un sahnelerini görünce sevinmem gerekirken üzüldüm doğrusu..Neden ana çiftimizi böyle göremedik diye..Sona,son sahneye şaşırmadım,zaten böyle bir sahne bekliyordum..Bağlayacaklardı yetişkin Hee-do ile genç Hee-do'yu o alt geçitte...O bakışlar,her şey bas bas bağırıyordu zaten bu ayrılığı ama o ''yaşanmamış,yaşatılmayan mutluluklar'' var ya işte.. :( Hele ki bu kadar halledilebilecek sebepler yüzünden olmuşken bu ayrılık..Neyse yazacak çok şey var ama senarist bunu uygun görmüş..Dizinin 10.bölümündeki sahil sahnelerini çok sevmiş ve dizi böyle bitse hiç de mutsuz olmayacağımı düşünmüştüm.Bu sebeple ben bu ekibin o sahilde,hala umutlu,neşeli,yarın için hayal kurarak oturduklarını düşünerek bitirmek istiyorum diziyi..Hee-do her daim trajediyi komediye çevirmiştir zaten..

Home_74

olmaz olsun böyle son 😂 iyi ya da kötü bildiyin dizinin finali yok

llall

Yi-jin ve Yu-rim'in ne kadar da benzer durumdalar aslında.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Yu-rim hiç istemese de ailesi için milletini değiştirmeyi kabul ediyor,Yi-jin de yine aynı sorumluluk sebebiyle hiç istemediği halde eskrime başlamasına yardım ettiği arkadaşı hakkında bu haberi yapıyor..Yu-rim için halkın üzülmesi,aynı şekilde arkadaşlarının Yi-jin'in yaptıkları haber sonrası üzülmeleri normal ama yargılamaları yanlış,Üzücü bir şey yaptılar ama yanlış değil..Kaldı ki Yu-rim de kendisiyle benzer durumda olan Yi-jin'e anlayış gösterdi ve Yi-jin'in haberinin yalan değildi,gerçekleri anlattı..Hee-do'nun annesinin altın madalya sonrası haberi çok daha yaralayıcı ve itham ediciydi. Yi-jin'in Hee-do'ya onun gibi her şeyi ötesini düşünmeden yapabilmeyi dilediğini söylemişti,yanılmıyorsam..Yi-jin'in geçen bölümki hareketlerinin ve bu bölüm yapmış olduklarının sebebini açıklıyor aslında..Genç yaşında babasının yükünü taşıyor ve anne ve kardeşinin sorumluluğu var üstünde.Kendini ilk sıraya alamıyor..Bu yüzden Hee-do'nun tepkisi üzücüydü..Tamam haklıydı Hee-do ama sevdiği adamın çektiği üzüntüyü görmekten çok uzaktı ve onun için bu spor dalını seçen,onu aklamak için haber yapan Yi-jin'i,bir şeyler başarmak çabaladığı meslek üzerinden eleştirdi.Halbuki gücü Yi-jin'e göre çok daha fazla olan annesi bile bir şey yapmamıştı onun için..Neyse ki bir sonraki bölümün fragmanından doğru ve mantıklı olanı yaptıkları anlaşılıyor ekibin..En çok da bu yönlerini seviyorum,adil ve samimi hepsi.

llall

Bölüm başı ve sonunda gördüğümüz sahnelerde,oyuncuların canlandırdıkları karakterleri yansıtış biçimleri o kadar iyiydi ki,sadece bakışlarıyla bile yansıttıkları bu duygu selinden etkilenmemek imkansız.. :(

llall

Bu dizi sonrasında tekrar anladım ki; 1.Güncel bir Kore dizisine başlamadan düşün,hele ki sonu hakkında güzel şeyler vaad etmeyen bir dizi gibi gözüküyorsa başlama.Bırak ilk önce bitsin,sonuna göre izlemeye başlarsın. 2.Hem güncel hem dönem dizisiyse izlemeyi bile düşünme,hiç başlama.Yukarıdaki adımları takip et. 3.Bir dizi hem güncel,hem dönem hem de başrolünde Nam Joo-hyuk varsa koşarak uzaklaş!Olmadı daha sonra bir bakmaya gelirsin. :) Koreli senaristler mevzubahis dönem dizileri ise mutlu sonu sevmiyorlar.Sonu mutlu biten olmadı hiç,izlediğim dönem dizilerinde...Hele Nam Joo-hyuk varsa bir dizide,oyuncunun drama yatkınlığını sonuna kadar kullanıyorlar..Oyuncunun ''The Light in Your Eyes'' dizisinin ağır dramı sonrası ve tüm bu adımları uygulamaya çalışan bir izleyen olarak nasıl yine bir dönem dizisine -hem de sonu mutsuzum diye bas bas bağırırken- başladım bilmiyorum. :( Ahh Hee-do yaktın başımı. :) Nedense Koreli senaristler çok iyi başladıkları dizilerin sonlarını mutlu ya da mutsuz bağlamakta çok yetersizler.. :( O kadar çok örnek var ki buna..Bazen sonunu bile bile o mutluluğu birazcık bile olsa yine de yaşamak adına devam edersin ya yoluna,işte öyle bir şey oldu sanırım bu diziyi izlemek de. :) Ben bir süre kdramaları için şu 3 adımı uygulayacağım sanırım.. :)

betteroff

vizelerim olsa da izlemeden duramadım baek i jin yanlışlıkla ji wonu araması çok komikti :d

betteroff

son sahne ağlattı