The World at War
Savaşan Dünya

The World at War 26 bölümlük bir televizyon belgeselidir. Konusu II. Dünya Savaşı olan bu dizinin anlatıcısı Laurence Olivier'dir. 1969 yılında yapılması kararlaştırılan dizinin yapımı dört yıl sürmüş ve 1973'te ITV'de yayınlanmaya başlamıştır. Dizi 4 milyon £'a malolmuştur, ki o zamanlarda bir İngiliz televizyon yapımı için bu bir rekordur.

cebu

Doğa ve bilim belgeselleri sinema tekniği geliştikçe yeniden çekilebilir her yeni çıkan bir öncekini gölgede bırakabilir ama "world at war" ,savaşa birebir şahit olmuş,içinde yer almış insanlarla yapılan röportajlarıyla asla bi daha çekilemez.Paha biçilmez tarihi bir eser.Teşekkürler.

dizi izleyicisi

Her toplum hakedildiği gibi yönetilir. Bu sistemde kurunun yanında yaş da yanıyor.

eyyubi709

https://seyler.eksisozluk.com/herkese-dove-dove-izletilmesi-gereken-muhtesem-belgeseller Bu belgeselleri eklerseniz site adına harika bir gelişme olabilir. Saygılarımla.

Dream1926

admin elimde (APOCALYPSE: THE SECOND WORLD WAR) ın türkçe dublajları var full atsam HD görüntüye senkronlar mısın ? HD görüntüler youtube da ingilizce olarak mevcut.

AEBlack

Belgesel başarılı şekilde hazırlanmış, izlemesi keyifli, sıkılmadan izlenebilir bence çok iyi.

tam1geek

daha ilk bölümden tüylerimin diken diken olduğu çok başarılı bir belgesel.. tarihe ilgi duyan herkesin izlemesi gerek...

erwin bey

Bu bölümde normandiya çıkarmasından önce çok büyük bir tatbikatdan bahsediyor.Bu tatbikat İngilterenin kuzeyinde gerçekleşti ve gerçeği aratmıyordur.Fakat tatbikat sırasında bazı aksaklıklar ortaya çıktı.Kaplan operasyonu olarak geçen bu tatbikatta alman u botları bazı müteffik gemilerine saldırı yapıldı ve ciddi sayıda kayıp yaşandı.Fakat bu olay kimse tarafından duyulması engellendi ve olaydan yaklaşık 40 yıl sonra kamuoyu ile paylaşıldı.

dizi izleyicisi

Terazisini bozduğun kantar gün gelir seni tartar. Naziler'e en çok destek veren halklardan birisi Hollandalılar olmuştur ve bunun bedelini çok ağır ödemişlerdir.

Agent Cooper

olayları bizzat yaşayan yahudilerin anlattığı şeyler çok korkunç gerçekten. insanlık nasıl bu kadar acımasız ve ilkel olabiliyor akıl alır gibi değil. üstelik nazi gaz odaları kadar olmasa da bugün, 2020 yılında dünyada hala toplama kampları var. pislik çin devleti türkleri, müslümanları ve diğer aşağı gördüğü kesimleri toplama kampına atıyor. bu sayı çinin dışa kapalı diktatör bi devlet olmasından tam bilinmiyor ama 3 milyon civarı olabilirmiş. vicdanı olan her yerde tepkisini koymalı. https://tr.wikipedia.org/wiki/Sincan_yeniden_e%C4%9Fitim_kamplar%C4%B1

dizi izleyicisi

Şu sıralar "Dünya Düzdür" diyen bir grup gibi "Soykırım Olmamıştır" diyen bir grup ortaya çıktı. Bunun gibi gerçeğe tanıklık eden belgeleri izleyin, izlettirin.