Yeni adresimiz sezonlukdizi6.com olmuştur.

The Shield
FX 47 Dk. 88 Bl.
Final Yaptı 2002-2008

The Shield oldukça etkileyici bir yapım. Polisiye dizilerin en sert ve acımasız eleştirilere sahip olanlarında bile, polis sadece bir motif olarak kaldı yıllar boyunca... Çoğunlukla zeki dedektiflerin ve her davayı çözüp, suçluları hapse tıktığı dizilere alıştık. The Shield, polislerin sadece asayişi sağlayıp, olayları aydınlatmadığını gösteriyor. Madalyonun diğer yüzünü görmemizi sağlıyor.. Tüm polisiye, dedektiflik ve son dönemde hızla çoğalan CSI dizilerinin anti-tezi oluyor. "The Shield", yozlaşmış fakat yerine göre adaletli davranan yeri geldiğinde de işlerini bildikleri yöntemlerle yaparak açıklarını kapatan bir polis departmanın maceralarını anlatıyor. Dizinin yaratıcısı ve yazarı olan Shawn Ryan'ın "Angel"daki başarısından sonra "The Shield"de de bu başarıya kısa süre içinde yakalamış gibi gözüküyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Clark Johnson oturuyor. Her şey dünyanın en fazla çete ve seri katil barındıran coğrafyası California'da, Los Angeles'ın Farmington semtinde başlıyor. Kapatılması düşünülen, kiliseden bozma Farmington Karakolu, çalışanlarının deyimiyle "The Barn" (Ahır), dizi tarihinin en ilginç polis tiplemeleriyle tanıştırıyor bizi... Tehdit, delil yerleştirme, şantaj, adam öldürme ve bol bol suçla dolu hayatlarına şahit oluyoruz. The Shield, 2002 yılında başrol oyuncusu Michael Chiklis ile Emmy Ödülü kazanmıştır. Yine 2003 yılında aynı oyuncu ile Altın Küre ödülünü kazanmıştır. Aynı yıl The Shield dizisi Altın Küre ödüllerinde en iyi drama dizisi seçilmiştir. Bunlar dışında 3 kez Altın Küre, 4 kez de Emmy Ödülleri'ne aday gösterilmiştir.

AEBlack

Vic'e çetecilik yakışıyor, dizi akıcılığını bozmadan devam ediyor.

bydialoq

helal lan vic türkiyeye füze sattığını bilmiyordum gözüme girdin

yepEA

Dutch'un psikolojisi iyice bozulmaya başladı.

sfzr44

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
şu tipine vurduğum pisliği kavanaung mu ne halttır içeri girdiya o bana yeter

AEBlack

Final bütün istenileni veriyor, son dakikasına kadar izlemeye değer, izlenicek en iyi polisiye dizilerinden. Aslında finalde açık kapı bırakmışlar gibi, Film mi düşünüyorlardı acaba? Kesinlikle izlenmesi gereken bir dizi.

yepEA

Ulan bu nasıl son be.Dicek birşey bulamıyorum.Nerden denk geldim izlemeye başladım bilmiyorum ama keşke daha önce izleseydim.