The Queen's Gambit
Vezir Gambiti

Walter Tevis'in romanından uyarlanan Netflix mini dizisi THE QUEEN’S GAMBIT, dâhiliğin gerçek bedelini ele alan bir yetişkinliğe geçiş hikâyesi. 1950'li yılların sonlarında terk edilen ve Kentucky'de bir yetimhaneye verilen genç Beth Harmon (Anya Taylor-Joy) devlet tarafından çocuklara verilen sakinleştiricilere bağımlılık geliştirirken satranca olan müthiş yeteneğini keşfeder. Kişisel sorunlarıyla, uyuşturucularla ve takıntılarla dolu bir hayat süren Beth, satranç yarışmalarının erkek egemen dünyasında yerleşmiş geleneksel sınırları fethetmeye kararlı adımlarla ilerlerken dışlanmış olduğu kadar yetenekli ve göz alıcı bir figüre dönüşür. İki kez Oscar'a aday gösterilen Scott Frank'in yazıp yönettiği bu dizinin baş yapımcılığını, dizinin ortak yaratıcısı da olan Frank, William Horberg ve Allan Scott üstleniyor. THE QUEEN’S GAMBIT'de Anya Taylor-Joy, Marielle Heller, Thomas Brodie-Sangster, Moses Ingram, Harry Melling ve Bill Camp başrollerde.

Hyrns

Karanlığın korkulacak yanı yok.Hatta hiçbir şeyin korkulacak yanı yok. Hiçbir yerde. En güçlü kişi yalnız olmaktan korkmayandır. Esas endişelenmen gereken başka insanlar. Ne yapman gerektiğini, nasıl hissedeceğini söylerler. Bir bakmışsın başkalarının sana dayattıklarını ararken hayatını heba etmişsin. Günün birinde yapayalnız kalacaksın. Başının çaresine bakmayı öğrenmelisin.

TheBone

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Borgov'un yenmesini o kadar istedim ki çok sevindim yendiği zaman. Kazanmak isteyen insan maçtan önceki gece o kadar sorumsuzluk yapamaz.

TheBone

Satranç bilenler bilir ki yeni başlayan birine Çoban Mat'ı yapmak yazısız olmayan bir kuraldır :D

parabellum1907

bence netflix'in son zamanlardaki açık ara en kaliteli dizisi.

thebusee

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Cebine hapları doldurup gider zannettim ama avuç avuç yemeğe başladı :D

gokhannn

efso. şarkı uyumu çok iyi özellikle klasik müzikte

supertramp_

beth kadar vefasızını da az gördüm. insan bi gider satrancı öğreten amcayı(adını unuttum) ziyaret eder. ayıptır :d

Ahmetmutlu93

Güzel sardı

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
çocuğum kıtlıktan çıkar gibi hapa saldırmak nedir

TheBone

Uzun zamandır bu kadar keyif alarak dizi izlememiştim, her şeyiyle çok güzeldi.

Ahmetmutlu93

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Abla para için diyordum ama hakkını yemişim cidden diziye eğlence katıyordu Bu arada Beth'in yüzüne yalnızlık tokat gibi vurulurken üstüne annesini kaybetmesi daha da yalnızlaştıracak...