The Originals
Kökenler
Final Yaptı 2013-2018

The Vampire Diaries'ın spin-off'u olan dizi Kökenler'in hikayesini anlatacaktır. Amerikan yapımı bir dizi olan The Originals bilimkurgu dizi alanında ön plana çıkmaya başlayan diziler içinde yer alıyor. Öldürülmesi hiç de basit olmayan köken vampirlerin yaşamlarını kurdukları bölgeye giderek burada meydana gelen değişiklikleri anlamaya çalıştıkları bir senaryo ile karşımıza çıkıyor. Vampir ve kurt adam birleşimi olan Klaus Mikaelson bir zamanlar kardeşleri ile beraber kurmuş oldukları kente aşırı iyi tanıdığı ve severek yetiştirdiği adam vasıtası ile el konulmuştur. Marcel ismindeki bu adam cadılar ile bir bağlantı yakalayarak bu şehir üstündeki egemenliğini bir hayli arttırmaya başlamıştır. Fakat Klaus bu kenti yeniden alabilmek için Marcel'ın cadılarla yaptığı anlaşmayı kendi lehine çevirmek için çalışmaktadır. Bu çalışma içinde kendisine destekçi olacak olan köken kardeşlerinde diziye dâhil olması ile beraber ortalık daha da karışacaktır. Bununla beraber bir zamanlar kurt bir kız ile ilişkiye giren Klaus bu kızın hamile olduğunu öğrenmesi ile beraber The Originals dizisinin seyri değişmiştir.

thebusee

Joseph Morgan ve aksanı...her seferinde düşüyorum

elizabethevamcsummer

keşke klaroline olsa

ignatius

Camille çok uyuz olmaya başladım. Bence gitmeli artık.

toxklaus

Şuana kadarki en iyi bölümdü.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Resmen Elijah anılarını hatırladığında ağladım

BoJack

gercekten guzel bolumdu hatun da guzeldi :D

kindfrez

diziyi bitireli baya oldu hala finalini izlemedim. finali kaldırabileceğimi sanmıyorum

thebusee

Kehanete göre Mikealsonların birinin düşman birinin dost birinin ise aileden biri tarafından öldürülmesi gerekiyor Marcel hem ailedendi hem dostlarıydı hem de düşmanlarıydı.Çok akıllıca

EnisKNR

Bu freya'nın önüne oturuyım sabaha kadar büyü yapsın birader sıkıntı yok efsane bişi ya :))

Asklepios

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Dizinin tarihinde yapılmış en saçma şey Elijah'ın hafızasını sildirmesi olabilir.

thebusee

Bir Elena'ya yakışmıyordu vampir olmak bide Camiye yakışmıyor. Dizi tarihindeki en gereksiz karakter. İnsanken çekilmiyordu vampir oldu yine çekilmiyor.

Devam Serileri Yıl IMDb SDP
The Vampire Diaries 2009 7,7 8,4
The Originals 2013 8,2 9
Legacies 2018 7,4 7,5