The Office
NBC 22 Dk. 192 Bl.
Final Yaptı 2005-2013

2001 yapımı, başarılı BBC dizisi The Office'in (2001) tekrar yapımı olan The Office US (2005), Scranton, Pensilvanya'daki bir kağıt şirketi çalışanlarının maceralarını belgesel formunda hicivli bir anlatımla sunuyor. Çalışanlarının mutluluğunu gözeterek şirket kurallarını esnetmeye çalışan, ara sıra masumane oyunların kurbanı, kaba ve taş kalpli bir şef: Michael Scott. Hepsinin kendince takıntıları olan farklı yaş gruplarından personeliyle ile The Office US (2005) çalışanlarının hayatlarına şöyle bir göz atıyor; bıkkın aynı zamanda yetenekli satış elemanı Jim, onun sosyopat, yalaka düşmanı Dwight, kibar ve dürüst resepsiyonisti Pam ve isteksiz, kayıtsız stajyeri Ryan.

kaplanseunt

dwightin ekibine nasil sinir oldugumu anlatamam, adam çağırdığında hiçbiri gelmedi, kaç yıllık patronları kovuluyor en ufak tepki göstermediler, üstüme arkasından iş çevirdiler, bi de trip atıyolar.. adam gece gündüz it gibi çalışarak geri kazandı o müşterileri çaldın çaldın diyip duruyolar bi de... niye bilmem en çok phylis ve stanley'nin tavırlara ayar oldum.. bir de dwight çok hayal kırıklığına uğrattı, michael ona bi daha güvenirse harbi salaktır :/

Nathan Wright

Creed cinayetde mı işledin aq

ayık

Jim'siz Dwight, Dwight'sız Jim olmaz...

michaelsmanymoods

Erin'e laf edenleri anlamıyorum. yok aklı gidik yok şu yok bu. Yetimmhane köşelerinde büyümüş bir kız ve Michael'a babası gözüyle bakıyor. bence ikisinin de ihtiyacı oydu. bu bölümde ilişkileri çok güzel yansıtılmış.

sameoldmistakes

Seyirciye çıkarım yaptırmalarına bayılıyorum. Bizim Türk dizilerindeki en büyük eksikliklerden biri bu bence.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Mesela Gabe'in çorba istemesi bu onların birlikte yaşamaya başladığını ya da Michael'ın yönetmenle konuşması bu da Michael'ın çok sık seçmelere katıldığını gösteriyor.
Bizde daha çok geçmişe dönüş gibi yapıyorlar. Orada da ne varsa gösteriyorlar. Öyle yaz ki senaryoyu geçmişe dönmeye hiç gerek kalmasın, o boşluğu seyirci doldursun. Oh be içimi döktüm :D Sevgiler, saygılar.

Koala

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Robert California efsanesin. Adam herkesin korkusundan hikaye yazdı ya. Herkesin aklını aldı resmen :) Korkuları irdelemek için bölümü tekrar izledim. Sadece Ryan'ın korkusunun hikayede yer almadığını farkettim. Ryan'ın dizinin başından beri en büyük korkusu yok sayılmaktı. Aslında onu yok sayarak onun da korkusuna yer verdi bir anlamda. Dizideki en akıllıca yapılmış birkaç işten biriydi bu hikaye.

Tyrex333

Kelly ve Ryan in yoklugunu hic hissetmiyorum. Hatta Andy nin de. Jim, Pam ve Dwight i izlemek keyifli.

mimikless

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Dwight diziyi kurtarmaya çalıştığı gibi şirketi de kurtarmaya çalışıyor

Sadness

dwight birkaç bölümdür tam bir yavşak gibi davranıyor

ramazanserbeti

Creedin fotoğrafını görünce yarıldım