The Night Of

"The Night Of" New York'ta yaşanan, karmaşık bir hikayeye sahip hayali bir cinayet davasının derinlemesine araştırıldığı sekiz bölümden oluşacak bir mini dizidir. Bir kızı öldürmekle suçlanan Nasir Khan (Riz Ahmed) isimli Pakistanlı bir vatandaşın soruşturma ve dava süreci işlenecektir.

olmaz abi donla sevişicek

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
dizinin hikayesi katilin kim olduğu değil. tüm dizi boyunca o kadar çok şey anlattılar ki. ve biz halen katil kimdi diye soruyoruz. bir insanı suçladılar, bu siz de olabilirdiniz, tüm deliller o an sizin aleyhinize gözüken bir suçlama. polisi gösterdiler, suçlanan kişinin masum olabilme ihtimalini hiç araştırmayan polisi anlattılar bize, diğer şüphelileri hiç araştırmayın polisi gösterdiler. savcıyı gösterdiler, tek derdi sadece açtığı davayı ne pahasına olursa olsun kazanmak isteyen bir savcıyı. son ana kadar gerçek adaletin herkesin vicdanı olduğu anlatmaya çalıştılar. jürinin karar verememesi işte vicdanların gücünün ne kadar olağanüstü olabileceğinin bir göstergesiydi. polisin emekli olduğu halde olayın peşini bırakmamasını sağlayan ve onu sürekli rahatsız eden şeyin kendisiydi vicdan. savcının son duruşmada daha üst düzey bir savunma yapmasını engelleyen, onu durduran şey de vicdandı. ya o değilse? başka şeyleri de anlattılar ama biz halen katilin kim olduğunu daha çok merak ettiğimizden onları da göremedik. tutuklanan birisine halkın hangi gözle baktığını gösterdiler bize. masum bile olsa halkın tutuklanmışsa kesin suçludur zihniyetini anlattılar. khan' ın avukatla son sahnelerde cafede otururken insanların bakışlarında anlattılar. öz annesinin bile gözlerinin içine sirayet edebilecek bakışlardı. masum birisi bile olsanız o hapishaneye düştüğünüzde uyuşturucu gibi pisliklere nasıl bulaşabileceğimizi gösterdiler bize. khan ilk başta kendisini koruyan adama gitmedi, ama kendisini yakmak isteyen bir psikopat götürdü onu oraya. bu başka bir şey de olabilirdi ama bildiğimiz şey mutlaka bir şeyin olacağıydı. ve siz tüm bunlara rağmen halen katil kim diye soruyorsanız, o dizideki polislerden biri sizsiniz, o savcının kendisi aslında sizsiniz, finalde khan' a suçlu gözlerle bakın o insanlar da halen sizsiniz demektir...

pancamo

Helen buruşuk suratlı karısı senden nefret ediyorum. Sırf bunu söylemek için üye oldum

thebookthief

İzlerken stresse girdim valla. Başına ne işler açtı.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Taksisine binen adamları kovaladı kızı kovalamadı erkek zaafı işte

FiratBey

Gerçekten strese girdim izlerken, güzel bir başlangıç.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Aptal çocuk durup dururken başına açtığı dertlere bak yaa.

Pishliq

Her şey iyi güzelde çocuk tam bir suçlu gibi davranıyor..

Ramdiz

Başrol çocuğu bir tek ben mi Mustafa Sandal'a benzettim

olmaz abi donla sevişicek

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
güzel dizi. her şeyi olması gerektiği gibi anlatıyorlar. seyirciyi tamamen khan' ın yerine koydurup sizin başınıza gelseydi neler yaşayabileceğinizi anlatıyorlar. işte bu da seyircinin fazlasıyla ilgisini çekiyor.katilin de büyük ihtimalle ilk bölümde benzinlikte kızın önüne sigara attığı adam olduğunu düşünüyorum, çünkü taksiyle benzinlikten ayrılırken o adam da onların arkasından arabasını çalıştırdıydı. ama öldürme sebebi bu kadar basit olabilir mi? adam psikopat biriyse belki. şuana kadar katilin detaylarına girmediler çünkü halen seyircide khan' ın hatırlamadığı detaylar yüzünden kızı öldürmüş olabileceği tereddütünü yaratmak istiyorlar. işin şifresini ayaklarında sorun olan avukat abimiz çözecek bu kesin. umarım ayakları da iyileşir bu çektiği çile nedir yaa :))

piro

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
filmin basında benzin istasyonundaki zenci adam bu bölümde ölü kadına oje sürüyor kırmızı. andreanında tırnaklarında kırmızı oje tabi öldükten sonra ekranda belirdi.. şimdi aklıma gelen bu adamın kızı öldürüp tırnagına oje sürmüş olması.. bağdaştırdım :)))

muco09

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Dizinin anlatmak istediği katilin kim olduğu değil, naz ın bu yargılama sürecinde yaşadığı ve onu sonsuza dek etkileyecek değişimiydi bence. O yüzden sonu beni tatmin etti. Bu arada John'un egzamasını geçiren şeyin kedi olduğunu düşünüyorum. Egzamasının artma sebebi bence dava için stres yapması değil kediyi barınağa geri vermesiydi

Nehcet becatigil

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Senaryo ve hikaye kurgusu nasil yapılır? Sorusuna harika bir örnek. Sonu beklendiği gibi değildi ama zaten önemli plan baskarakterin suclu yada susuzluğu olmuyor bir yerden sonra. Arka planda azınlığın topluma karşı savaşı, başarısız ve bilinen profile uymayan bir avukatın meslektaşları tarafından dışlanması hepsi harika işlenmiş. Ve tabiki masum ve o dünyaya ait olmayan bir gencin dışarı çıktığında artik oraya ait olmadığını görmesi ( dolayısıyla bizim de görmemiz), o artık istese de istemese de yabanin çağrısına cevap verip daha önce içinde bulunduğu dünyayı terkediyor çünkü dışarıda olsa da artık bir suçludur toplumun gözünde ve hapiste basina gelen seylerden dolayı da tabiki...bence asil meselelerden biri de bu. Ve dizide ki en önemli ikinci sey bana göre sorguya cekilen bütün karakterin katilden farkının olmaması( cenaze arabasıni kullanan adam, üvey baba, duane karakteri .. hepsi olabilir) suçlular gerçekten parmaklıkların arkasında mi? Suçlular orada olsa da güvende miyiz? Ve çok daha önemlisi David fincher in dedigi gibi insanlar sapıksa ( burda ki sapık hasta ruhlu vb..) bizim de onlar gibi olmadığımız ne malum?