The Hunt
BBC 60 Dk. 7 Bl.

BBC Earth’te sonbaharda yayınlanacak The Hunt’ı BBC’nin simge isimlerinden, ünlü yayıncı ve doğa araştırmacısı Sir David Attenborough seslendirecek. The Hunt, doğadaki avcılar ve avları arasındaki dinamik ilişkiye odaklanıyor. Her bölümü dünyanın en önemli habitatlarında çekilecek dizi boyunca avcıların geliştirdikleri stratejiler ve avlarının bunlara karşı ürettikleri taktikler detaylı biçimde incelenecek. Geniş otlaklardan balta girmemiş ormanlara, arktik bölgelerden okyanuslara kadar birçok farklı ortamda avcı ve avlarının karşılaştıkları zorluklar bu dizide gözler önüne serilecek. Fokları yakalamak için erime suyu havuzlarını kullanan kutup ayıları, zıplayarak deniz kuşlarını havada avlayan kutup tilkileri ve tropik denizlerde kambur balina yavrularının peşine düşen katil balinalar… The Hunt, şimdiye dek çok az kişinin şahit olma şansını yakaladığı nefes kesici sahneleri ve ayrıca Güney Amerika su samuru gibi nadiren görüntülenmiş, soyları tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan canlıları da ekranlara getirecek. Yedinci bölümde ise dünyamızın içinde bulunduğu durum, büyük yırtıcıların ve onları korumak için mücadele eden bilim insanlarıyla çevrecilerin gözünden değerlendirilecek. Baş yapımcılığını Alastair Fothergill, dizi yapımcılığını ise Silverback Films’ten Huw Cordey’in üstlendiği The Hunt’ın müziklerine, 2014’te Yerçekimi filmiyle Oscar kazanan ünlü besteci Steven Price imza atıyor.

SezonlukDizi

1080p ile güncellendi.

ayseyildiz

Konuşmacının ses tonu, görüntülerin netliği, müzikler... Her şeyiyle muhteşem

cesi

Kutuplarda avın ne denli zor olduğunu görüyoruz.

Neptün Savaşçısı

Karakulak'ı Vaşak diye çevirmişsiniz. Latince adı Caracal Caracal Türkçe Karakulak kelimesinden gelmektedir, Vaşak'tan farklı bir hayvandır. Bunun dışında emeğinize sağlık.

Tonny

afied kankalar

MrWednesday

gayet güzeldi keşke daha fazla bölüm olsaydı

emregvndk060

Çok güzel çekmiş adamlar. Site sahiplerininde eline sağlık

Pulsar

Kelimeler kifayetsiz...

FahriT

Atatürke Benzemeyen Adam bence hiç Atatürk'e benzeme.. Paylaştığın youtube linkinde hiç mavi balina mevzusu yok.. Cem yılmazın bir tabiri var.. ''Dötünüzden element uydurmayın diye'' Uydurma kardeşim uydurma adam gibi seyret şu belgeselleri..

FahriT

The sheer power of these animals.