The Haunting of Hill House
The Haunting: Tepedeki Ev

Crain ailesi 1992 yazında Tepedeki Ev (Hill House) olarak bilinen köşke taşınırlar. Hugh ve eşi Olivia Crain, çocukları Steven, Shirley, Theodora (Theo), Luke ve Eleanor (Nell) ile evde pek de huzurlu olmayan şekilde yaşamaya çalışmaktadırlar. Çocuklar evden ve evin dışından garip sesler duyar hatta korkunç görüntüler görmeye başlar ki bunların çoğu paranormaldir. Her ne kadar evden gitmek isteseler de evin satılabilmesi için Hugh ve Olivia’nın tamir tadilat işlerini bitirmeleri gerekmektedir. Ama paranormal olaylar giderek artmaya başlar ve bir gece çok büyük bir trajedi yaşandıktan sonra Hugh çocukları yanına alarak evi terk eder. Aradan tam 26 yıl geçer. Ailenin en küçüğü Nell bile artık bir yetişkin olmuştur. Ama hiçbiri Tepedeki Ev’de yaşadıklarından tam anlamıyla kurtulamamıştır. Sadece Steven yaşananlara uzak kalmış hatta bu anılarla ilgili kitap yazarak bu trajediden para kazanmaya bile çalışmıştır. Steven, Tepedeki Ev’de son gece yaşananlar dışında herhangi bir paranormal olaya tanık olmadığı için anlatılanları hiçbir zaman pek de ciddiye almamıştır. Fakat artık onun için de uyanma zamanı gelmiştir. Ne yazık ki bu uyanma başka bir trajediyle gelir. Bakalım bu trajedi dağılmış Crain ailesini, yaşadıklarıyla ve korkularıyla yüzleşmeye götürebilecek midir? 10 bölümden oluşan The Haunting of Hill House, Shirley Jackson’ın aynı adlı ünlü kitabın modern bir uyarlaması. The Haunting of Hill House’un başlıca rollerini Michiel Huisman, Carla Gugino, Timothy Hutton, Elizabeth Reaser, Oliver Jackson-Cohen, Henry Thomas, Kate Siegel, Victoria Pedretti, Lulu Wilson, McKenna Grace, Paxton Singleton, Violet McGraw ve Julian Hilliard paylaşıyor. Dizinin senaryo ve yönetmen koltuğunda, türün önde gelen isimlerinden Mike Flanagan yer alırken yürütücü yapımcı kadrosunda Trevor Macy, Meredith Averill, Justin Falvey ve Darryl Drank gibi isimler var. The Haunting of Hill House, Netflix için Amblin TV ve Paramount Television tarafından çekildi.

Kamil89

Valla ilk defa bir korku dizisine başladım. Ne zamandır kardeşimle bu diziyi izleyelim diyorduk şöyle bir başlayalım. İlk bölümden bana güzel geldi. İzlerken bayağı gerildik. Film tadındaydı.

icevikk

Kaliteli bir seri gibi gözüküyor NEll naptın kız öyle:D

Baran Aktepe

O son sahne kimin fikriyse onun ben ta.. altıma sıçtım

II RaM5Es

Seni görmemeleri ölümüne sebep oldu Nell

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Buradaydım, bağırdım, çığlık attım ama hiçbiriniz beni görmedi. Neden beni görmediniz?.. Başından beri burdaydım. Hiçbiriniz beni görmediniz.

gokhannn

vay babanın kemiğine

edalexdesouza

Sürükleyici ve bir o kadar akıllıca yazılmış senaryo, mükemmel oyunculuklar, harika teknik ekip işi derken ortaya muazzam bir şey çıkmış. Kesinlikle izlenmeli.

uoYkcuF

Şimdiye kadar Netflix dizileri içinde en beğendiğim dizi bu oldu. Ev ile ilgili cevaplamamış sorular var hala. 2. sezon 2020 yılında gelecek gibi görünüyor.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Ev beslemeye ihtiyaç duyuyor, ele geçirdiği ruhları binlerce parçaya bölerek zamanın içine dağıtıyor böylece can alırken farklı bir boyutta yaşamın devamlılığını sağlıyor. Peki ev bunu neden yapıyor? Benim anladığım ev aslında sadece bir ev değil aynı zamanda canlı bir organizma. Biz ve içinde yaşayanlar kocaman bir ev görüyoruz ama bu pek tabi kendini kamufle eden antik çağlardan kalma dev bir yaratık olabilir. Spielberg'in ünlü ' it' filmindeki devasa örümceği ve kendine yiyecek bulmak için insanların aklıya oynayıp nasıl tuzağa düşürdüğünü hatırlayın.

Elfidaaa

Ya şu sahneler kimin aklına gelir. Nasıl bir manyaklıktır ya

Arthur Morgan

Ağlatan korku dizisi mi olur ya? :((

juneosborne

Korkmaktan çok ağlayasım geldi çok üzücü bir bölümdü bence

Devam Serileri Yıl IMDb SDP
The Haunting of Hill House 2018 8,6 8,6
The Haunting of Bly Manor 2020 7,4 7,6
The Fall of the House of Usher 2023 7,8 8,3