The Crown
NETFLIX 52 Dk. 60 Bl.
Final Yaptı 2016-2023

Kraliçe II. Elizabeth karakterini Claire Foy'un canlandıracağı drama dizisinde savaş sonrası İngiltere'nin kaderini belirleyen başbakanlarının yaşadıkları konu edilecek. The Crown, dünyanın en ünlü iki adresi olan Buckingham Sarayı ve 10 Downing Street'in içinde yaşanan entrikaları, aşkları ve 20. yüzyılın ikinci yarısına şekil veren olayların perde arkasını anlatıyor.

Agent Cooper

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
kraliyet ailesinin tüm eğlencesinin avlanmak, at binmek, saçma sapan partiler vermek olduğunu,, tüm üyelerinin aşırı cahil ve diplomasız olmasını, hiç de entelektüel olmamasını ve züppeliğini çok güzel eleştirmiş. görevi tanrıdan aldığını iddia eden ve vergi mükelleflerinin parasını çöpe atan bu boş sürüsünün oxford mezunu, oldukça entelektüel ve en önemlisi de halk tarafından seçilmiş bi başbakanı aşağılamaları çok ironikti.

llall

Belki bu sezon önceki sezonlara göre daha zayıf bir senaryoya sahipti ama final,final sahneleri çok güzeldi.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Özellikle genç Elizabeth sahnelerini çok sevdim.Kraliçenin ölümüyle biter diye düşünüyordum.Direkt cenazesinden görüntülerle bitmemesi,bunun yerine onun uzun hayat yolculuğu sonrası ölümünü yansıtan,son uzun yürüyüş sahnesi çok daha anlamlıydı.
Gerek sahne çekimleri,gerek kurgu ve senaryosu,gerek oyunculukları ile çok başka ve sağlam bir işti ''The Crown''. İzlediğim en kaliteli işler arasında çok rahat ilk sıralara girer.Açık konuşmam gerekirse Diana'nın hikayesini izlemek istediğim için başlamıştım ama kraliçenin yaşamını,dönemin başkanlarıyla olan ilişkilerini,tarihi ve ailevi olayların yansıtılışını ve tabi ki Diana'nın o hüzünlü hikayesini büyük bir ilgiyle;keşke bizde de bu tarz yapılan işleri görebilsek diyerek izledim.

ohmygat

Çok güzel dopdolu bir bölümdü bir sürü şey oldu

thebusee

Prenses Diana sahneleri için şimdiden heyecanlıyım. Fragmanı bile çok iyiydi

Kamil89

Bu sezonun en iyi bölümü bence. Prensi oynayan oyuncu kimse iyi iş çıkarmış.

Mirzahani

Bütün değişikliklere alışabilirim ama Philip’in rus aksanıyla konuşmasını kaldırabileceğimi zannetmiyorum. Hayır, ingiliz aksanı yapamıyorsun tamam bari aksansız, düz konuşmaya çalış be adam.

Nones

Boğazım düğümlendi çok ağır bir ve acı bir bölümdü..

CSA3

Son bölümde neden insanların Diana'yı çok sevdiğini anlamışsınızdır... Charles da maalesef o kadar terbiyesiz ki, utanmadan bir de annesine Diana sözünü tutmadı diyebiliyor. Kendi aldatması sayılmıyor sanki :D:D Yazık ettiler kıza...

Kamil89

Bu bölüm yine paparazzilere çok sinir oldum. Ne kadar gıcıklardı öyle. Olayların ne kadarı gerçek ne kadarı kurgu bilmiyorum ama bu bölüm dram dozajını fazla kaçırmışlar. Yalnız kadın rolünü çok iyi canlandırıyor. Helal olsun.

Kamil89

Çok duygusal bir bölüm olmuş. Yer yer çok duygulandım. Hatta ne yalan söyleyeyim bir iki yerde gözlerim bile doldu. Charles, Fayed ve kraliçenin onlarla kendi içlerin konuştukları kısımlar çok etkileyiciydi. Cenaze töreninin de bazı sahneleri orijinal kayıtlardı galiba. Bakalım final sezonunun 6. bölümlük 2. kısmında neler anlatacaklar.