The Adventures of Sherlock Holmes
Sherlock Holmes'un Maceraları
itv 60 Dk. 13 Bl.
Final Yaptı 1984-1985

Arthur Conan Doyle’un yarattığı Britanyalı hayalî dedektif 6 Ocak 1854′de Londra’da doğmuştur. İlk hikayesi olan Kızıl Dosya 1887 yılında gazetede basılmaya başlanmıştır. Sherlock Holmes, dedektif kahramanlar içerisinde belki de en meşhur olanıdır. Olayları gözlem yoluyla çözmesi ile ünlüdür. Tümdengelim yöntemini çok iyi kullanmaktadır, sorduğu soruların cevaplarının birbiriyle tutarlı bir bütün oluşturmasına dikkat eder, yani yöntemindeki fark, ipuçlarını bir araya getirip bir çözüm bulmak yerine, elindeki ipuçlarından anlamlı bir bütüne ulaşmaya çalışmaktır…

yorumsuzzzzz

işte gerçek oyunculuk gerçek Holmes. Zaman geçtikçe ahlaki kaygılar azaldığından sürekli değişim geçiren Holmes karakteri izledik. Şimdiki Holmeslara eleştirim oyunculuk yönünden de var ama terbiye eksikliği en önemlisi. Hele 2010 sonrası dizilerde holmesların nahoşluğu! Bir nesli manipüle edeceğiz diye Arthur c. D.'un oluşturduğu karakteri de metamorfoz ettiler.

sensibility

Jeremy Brett Sherlock Holmes karakterini en iyi canlandıran oyuncu.Resmen ete kemiğe bürünmüş hali.Teşekkürler sezonluk dizi emeğinize sağlık

Mösyö Poirot

admin öncelikle sana çok teşekkürler, çünkü bu kült diziyi ben bir tek burada bulabildim, üstelik altyazı kayması vs. sorunlar yok ve az ilgi gösterilmiş bu diziye, millet benedicth cumberbatchlı sherlocku izleyeceğine şu diziyi izlemeli, asıl sherlock bu dizi. ben de 2011 yapımı sherlocku izledim ama kitaba sadece 1-2 bölüm sadık kalmışlar gerisi derin devlet işi, ayrıca sherlockun abisi mycroft bütün hikayelerde toplam 3-4 kere ya vardır ya yoktur tıpkı bu dizideki gibi, adam ilk kez bu bölüm gözüktü oldukça da tonton, ama yeni sherlock da her bölüm oynayan kıl bir adamdı, bence asıl sherlock bu dizi.

infavor

Harika bir paylaşım.Orjinal Holmes işte bu. Bir kaç bölümü şimdi var olmayan bir film sitesinde daha kötü görüntü kalitesiyle izlemiştim.Sezonlukdizi.org'a teşekkürler.

uoYkcuF

Vay be, bu diziyi burda göreceğim hiç aklıma gelmezdi. Gerçekten Sezonluk Diziyi tebrik ediyorum. İzlemeyi düşünenler için küçük bir not Jeremy Brett gelmiş geçmiş en iyi Sherlock Holmes aktörüdür. Zaten Sherlock Holmes karakterini az çok tanıyorsanız izlediğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız. Kendisi bu rolü o kadar çok benimsemiştir ki hayatının sonlarına doğru kişilik bölünmesi geçirip kendisinin gerçekten Sherlock Holmes olduğunu düşünmüş ve son nefesine kadar da öyle devam etmiştir. Sir Conan Arthur Doyle'un 40 seneye yayılan 56 hikayelik Sherlock Holmes maceralarını zamanında yayınlanmış olduğu Strand Magazine'den yaptığım çevirilere dayanarak söylüyorum bu diziyi kaçırmayın. Okuduğum 56 hikayede sadece birinin sonunu tahmin edebilmiştim. Bu dizi diğer Sherlock Holmes dizi yada filmleri gibi ekstra şeyler katmadan hikayelerin orjinaline sadık kalarak çekilmiştir. Eski İngiltereyi ve o zamanın atmosferini merak edenler için de güzel bir fırsat.

Ayhan Atasayar

O kadar özlemişim ki Holmes u.Ve büyük oyuncu Jeremy Brett i.Bana sevdiren TRT de Aykut Sözeri nin sesidir.Dr.Watson u da Tayfun Orhon sevdirmiştir.

yulaf02

Bu bölümün kitabını okumuştum ve cidden çok iyi çekmişler çok sevdim.

sensibility

Sevgili site yöneticileri muhteşemsiniz.....Alanın da kült olmuş dizileri bizlere izleme imkanı sunuyorsunuz.Teşekkürler...Umarım ilerleyen günlerde Midsomer murders da izleyebiliriz.Adminin Cevabı:Teşekkürler turkcealtyazi.org da tüm sezon altyazıları mevcutsa belki eklenebilir

AEBlack

Çok İyi bölümdü.

falafelspor

şu ana kadarki en iyi hikaye buydu, bölümün sonu acayip şaşırttı beni.

Devam Serileri Yıl IMDb SDP
The Adventures of Sherlock Holmes 1984 8,7 8,8
The Return of Sherlock Holmes 1986 8,7 9,2
The Case-Book of Sherlock Holmes 1991 8,7 8,6
The Memoirs of Sherlock Holmes 1994 8,6 8,5