Hemen izle

James Clavell'in romanının özgün bir uyarlaması olan FX dizisi Shogun, 1600 yılında, yüzyılı belirleyen bir iç savaşın şafağında Japonya'da geçer. Lord Yoshii Toranaga, Naipler Konseyi'ndeki düşmanları kendisine karşı birleşirken hayatı uğruna savaşmaktadır. Yakınlardaki bir balıkçı köyünde karaya oturmuş gizemli bir Avrupa gemisi bulunduğunda, geminin İngiliz dümencisi John Blackthorne, Toranaga'nın güç dengelerini değiştirmesine yardımcı olabilecek ve Blackthorne'un düşmanları olan Cizvit rahipleri ile Portekizli tüccarların güçlü nüfuzunu yerle bir edebilecek sırlar taşımaktadır. Toranaga ve Blackthorne'un kaderleri, gizemli bir Hristiyan asilzadesi ve itibarını yitirmiş bir soyun sonuncusu olan çevirmenleri Toda Mariko ile ayrılmaz bir şekilde bağlanır. Mariko, bu çalkantılı siyasi ortamda lorduna hizmet ederken, Blackthorne ile yeni keşfettiği arkadaşlığını, kendisini kurtaran inanca olan bağlılığını ve ölmüş babasına olan görevini bağdaştırmak zorundadır.

Kamil89

İlk bölümden şunu söyleyebilirim ki bizi mükemmel bir tarih dizi bekliyor. Dizinin çok iyi bir görselliği olacak belli oldu. Muhteşem doğa manzaraları da cabası. Ayrıca dizinin görkemli bir havası da var. İzlerken kendinizi gerçekten o dönemin Japonya'sında hissediyorsunuz. Herkesin kendi dilinde konuşması ve anlaşamamaları çok doğal olmuş. Oyuncu kadrosunu da tanındık Japon oyunculardan oluşturmuşlar. İzlemesi keyifli bir dizi olacak.

Kamil89

İşler kızışıyor. Siyaset ve politik olaylar gün yüzüne çıkmaya başladı. Dizinin akıcılığı da çok iyi. izlerken su gibi akıp gidiyor. Dizi şimdiden çok sardı. Bir tarih dizisi olarak da çok yüksek bir IMDb puanı aldı. Bakalım puanı zamanla düşecek mi?

Kamil89

O çocuğun böyle bir şey yapacağı belliydi. Şimdi artık olaylar olaylar. Bu arada dizinin görselliği ve kostümler çok iyi.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Savaş başlasın o zaman. Anjin'in odasına gelen Mariko-san değil miydi? Orası tam anlamadım.

Kamil89

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Nagakado çok hevesliydi ve hevesi kursağında kaldı. Tecrübesiz ve çok acemiydi. Kendi sonunu yine kendi getirdi. Toranaga‘nın bu olaydan sonra planları değişecektir. Toranaga‘nın çoçukken komutanın kafasını tek seferde kesemediğine emindim. Kardeşi gerçekten ihanet etti mi acaba? Yoksa bu planın bir parçası mıydı? Kafamda deli sorular.

Ömür98

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Toranaga reise bak sen ilk zaferini çocuk yaşta almış. Yalnız Toranaga fena kazık yedi üvey kardeşinden, o da biliyodu aslında üvey kardeşine güvenemeyeceğini. Nagakado'nun ölmesi benim açımdan beklenmedikti açıkcası.

beethovensonata

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Nagakado'nun böyle ölmesini beklemiyordum. Kılıcı sallamadan önce çok ikircikte kaldı. Bu emri Toranaga'nın verip vermediğini düşünüyorum. Çocuk salaktı ve savaş açlığıyla yanıp tutuşuyordu, bu da sonunu getirdi. Babası da ölmesini istemiş olabilir bu yüzden. Bir de neden birden fazla kişi adama saldırmadı, onu da anlamadım. Sonuçta yapmış oldukları şey, bushido koduna aykırıydı.
Kaliteli dizi.

Ligolas

hadi canım sende!

Kamil89

Bunlar fırtına öncesi sessizlikler. İleri ki bölümler çok hareketli bölümler bizi bekliyor bence. Bölüm durgun ilerlese de ben diziyi severek izliyorum. Japonya'nın o anki gündelik hayatını ve sorunlarını çok iyi yansıtıyorlar. Bu Japonlar gerçekten çok tuhaf insanlar.

Ömür98

Çok sakin ilerliyor bakalım nerede patlak verecek dizi. Mariko ve Anjin ilişkisi baydı artık eminim geçmiş Shogun'da böyle değildir.

senol14

Mariko sama ve anjinin sahneleri çok sıktı. Sanki dizinin ana konusu buymuş gibi çok üzerinde durdular.