Hemen izle
Şahmaran

Şahsu, öğretim görevlisi olarak gittiği Adana’da yıllar önce annesini terk eden büyükbabasıyla yüzleşmeye kararlıdır. Bu yolculukta kendisini Şahmaran’ın soyundan gelen ve Mar adı verilen sıradışı ve gizemli bir topluluğun ortasında bulur. Aşkın ve bilgeliğin en büyük sembollerinden olan Şahmaran efsanesine inanan Mar ırkı, Şahsu’nun da gelmesiyle tarihi kehanetin tamamlanmasını beklemektedir. Büyükbabasından geçmişin hesabını sormak üzere yola çıkan Şahsu’nun Maran ile yollarının kesişmesiyle bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır…

Kamil89

Yani kendini izlettirecek bir diziye benziyor. Diziye başlamamdaki tek sebep baş rolün Serenay Sarıkaya olması. Oyuncu kadrosu ve oyunculuklar ilk itibari ile iyiydi. Ne yazık ki görsel efektler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Görsellik ikinci sınıf filmlerdeki gibiydi. Maran'ın ailesi Alacakaranlık serisindeki Cullen ailesine benzemiş. Ve Serenay bu güzelliğin halis mi?

Emre Sedef

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
ula nasıl bir dizi bu kadın yılanla cinsel ilişkiye giriyor sandım bir an :D

Kamil89

Dizide bir sanat filmi havası var. Müziksiz durgun sahneler falan. Serenay'ın fiziğini de bol bol kullanmışlar.

Kamil89

Netflix Türk dizilerinin en büyük sorunu konuya çok geç girmesi. Bir türlü konuya giremiyorlar. Devamlı bir gizem yapmaya çalışıyorlar. Bunun yerine biraz daha aksiyon olsa iyi olacak. 5. bölüm bitti hala karakterler birbirleriyle güzel diyalog kuramıyor.

Kamil89

Konuya girmeyi çok uzattıklarını düşünüyorum. Altıncı bölüm oldu kızın daha hiç bir şeyden haberi yok. Sahneler kendini tekrarlıyor. Serenay'ın da güzelliği de diziyi bir yere kadar götürür. Dizinin bazı sahnelerini çıkartsan 6 bölümde anlatılacak bir konusu var. Kaldı iki bölüm artık girin şu konuya

Kamil89

Bir iki teorim var ama bakalım tutacak mı?

thebusee

Hiç beklemediğim bir yerde bitti.Tam sezon finaliydi yani.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Maran'ın dedeyi kurtardığı sahnede dedenin Camşap olduğunu düşündüm.Zaten tuhaftı. Kehaneti de öğrendik şükür.Lilit ve Şahmaran'ın hikayesini güzel bağlamışlar açıkçası. Hiikayeden çok çıplak kadının kim olduğunu merak ettim.Onu da öğrendik. Medine'nin ölmesine üzüldüm ya.Son kısımda Şahsu'nun o siyahlı'ya karşı kendini koruması bence kehanetin devamının olduğunu gösteriyor.Yılana dönüşüyordu kadın.

Kamil89

Hele şükür final bölümünde biraz aksiyon oldu ve bir takım şeyler de gün yüzüne çıktı. Yine de çokta tatmin edici bir final değildi. Bazı şeylerde tam açıklanmadı. Bölümün yarısı öpüşme ile geçti zaten. Dizi iyi kötü kendini izlettirdi. 2. sezon çekimleri de bitmiş sanırım. 2. sezonu gelince ona da devam ederim.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Dedenin aslınnda Çemşit olduğu belliymiş ama oraya pek dikkat etmemişim. Çemşit'in intiharını ve dedenin gençliğini göstermişti. Gözümden kaçmış.

ddlays

başladım ama cidden olmamış gibi ya, başroller kasıntı olunca olmuyor. serenay fi'de falan döktürmüştü böyle bi kurguya gitmemiş bence. tek o da değil hiçbir oyunculuğa ısınamadım. yine de biraz daha devam ederim muhtemelen.

Kamil89

Dizide kimse birbiriyle doğru düzgün diyalog kurup konuşmuyor. Yine Atiye’deki gibi çok fazla gizem var. Bizim yalı çapkını burada da çapkın çıktı. İlk dakikan kıza koştu. Karanlık tarafı merak ettim. Bakalım altından nasıl bir şey çıkacak.