Çılgın bilim insanı Profesör Rick ve torunu Morty’nin boyutlar arası tuhaf ve tehlikeli yolculuklarını konu alan yetişkinlere yönelik çizgi dizi.

Antipatik

Güzel bölümdü.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Evil Morty ricklerin olmadığı bir çoklu evrene geçiş yaptı. Söylediğine göre rickler daha önceden "Rick ve Morty" olan evrenleri, "rick ve morty" olmayan diğer evrenlerden ayırıp, 1 çoklu evreni 2 çoklu evrene bölmüşlerdi. Evil Morty'nin planı ise "rick ve morty" lerin olmadığı çoklu evrene geçiş yapmaktı. Bunun için uzayın dokusunu yaracak bir güç meydana getirmesi gerekiyordu, ve bunun için de catadreli kullandı. Ve evil rick, "rick and morty" çoklu evreninden ayrıldı.

queenofzimbabwe

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Bu arada, after creditsde ki sahne çok anlamlıydı, eşini kaybeden Rick'in yengesi, amcasının eşi olduğuna göre?, aynı Rick'in yaşadıklarını yaşıyor, eşi çocuklarının babası yok oluyor, zamandan siliniyor ve o da aynı Memento filminde gördüğümüz gibi dövmeleri yaptırarak eşini unutmamaya çalışıyor ve intikam peşinde koşuyor. İntikam için belirli bir süre çabaladığını görüyoruz. Ama bu yolculukta kendisinin yaşadıklarını yaşayan birisiyle tanışıp aşık oluyor ve intikam peşinde koşup kendini tüketmek yerine, kendisine aşık olmaya birini sevmeye teşvik ediyor. Ve hikayenin sonunda eşinin kaybolduğunu kabullenip, kendisini sevgi ile iyileştiriyor. İntikam her zaman en iyi yol olmayabilir. Rick gibi o da kendisini tüketebilirdi ama yapmadı, ya da Rick yengesi gibi kendisini bırakabilir ve Unity ile mutlu olabilirdi. Ama o da mutlu olduğu her anı eşine bir ihanetmiş gibi görerek, mutlu eden olaylardan ve kişilerden uzaklaştı, kendisini intikama adadı ve başardı da. Ama günün sonunda intikam almayıp affeden ve kabullenen yengesi, Rick'den daha mutlu ve sağlıklı.

atg3451

Gelmiş geçmiş en iyi bölümdü. Buna 10'dan düşük puan verenlerin hesabı kapatılsın.

Antipatik

En güzel ve ilginç bölümlerden biriydi. Hakkında söylenebilecek bir çok şey var.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Bölüm genel olarak Otomasyonların, Yapay zekanın filan tehlikesini gösteriyor bence. Ayrıca gece benlikleri karakterlerin bilinçaltlarını da yansıtıyor, bunu Summer da görüyoruz, Summer büyükbabasının onu küçümsemesine tepki olarak böyle bir davranış geliştiriyor. Jerry'nin kendi kendine konuşması ve gece benliği ile dost olması ilk başta diğerlerine saçma geliyor olsa da, daha sonra bu sayede kurtulmak için şansları oluyor, Rick de bu durumdan hoşnut olmuyor pek :D Jerry'ye tokat atıyor, o sırada da Gündüz Jerry'i uyanıyor, o sahne epey komikti, Rick'in sinir olması filan. Jerry'nin ılımlı tavrı onları kurtarıyor, Rick'in agresif tavrı belaya sürüklüyor. :D Morty genelde büyük babası ile aynı şeyleri yapıyor, onu örnek alıyor, kas yapması, birlikte bir program kayıt almaları filan (5:10). En sıradan istek sanırım beth'in, bir yetenek geliştiriyor, çalgı aleti çalmayı öğreniyor, en ilginci ise Jerry'nin, çünkü Jerry kendi bilinçaltıyla, alt benliği ile, etkileşime giriyor, bir nevi kendi kendine konuşuyor, kendi kendini öğreniyor. Jerry'nin bilinçaltı ile iletişime geçmesi ve kendi kendine konuşması bana Yunus Emrenini ilim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir şiirini hatırlattı. Sanırım Jerry'nin karakterinin en iyi aktarıldığı bölümlerden biriydi.

Venus00

after credits cok iyi

rickthesanchez

Oğlum insan gibi peçete kullanın bak sonra uğraşmayalım

queenofzimbabwe

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Bölümde Türk bayrağı görmek şaşırttı, dinazor kalıntıları hakkında konuşulurken Suudi temsilcinin tepkisiz kallamaya çalışmasına baya güldüm. Dinazorlardan birini sanıyorum ki Lisa Kudrow seslendiriyor, onun sesini duymak her zaman harika bir etki yaratıyor izlediğim şeyde. Dinazorlar gelişmiş yaratıklar olduğu için dünyaya yön verip insanları yüklerinden kurtarıyorlar, biraz alakasız ama bu bana arı filmini hatırlattı. Orda da arılar bal yapmayı bırakıp, sadece yatarak ve eğlenerek zaman geçirmeye başladıktan sonra bunun berbat olduğunu farketmişlerdi. Galiba hepimiz işe gitmeyi, okula gitmeyi ve görevlerimizi yapmayı sevmesek de bunlarsız hayatın çok da bir anlamı yok. Dinazorların ışınlama sisteminin hücrelerden bedene tüm yapıyı başka bir yere aktarmak olmasını çok sevdim. Rick'in tek isteğinin Oscar sunmak olması, tam bir Rick davranışı. Dinazorların şovdan şova gidip konuşmaları da günümüzde ünlüler ne zaman yanlış bir şey yapsalar o şovdan şova giderler, ama en sonunda Dinazorlardan kurtuldular. Son olarak da Rick Oscar'ı sunarken her şeyin sahte olduğunu söylüyor "o şey de dahil" diyor. Büyük ihtimalle bu sene yaşanan Chris Rock Will Smith tokat olayını kastediyor. Ve portal silahı düzeldi, bakalım gelecek bölüm neler olacak.

Emil_Aze

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Evil Morty hikayesi oldukca iyi işlendi. Nerdeyse tüm teoriler de çöpe gitdi. Beni oldukca tamin etdi açıkcası
Ama bu bölümün en iyi sezon finali olması sezonun genel olarak sıkıcı olduğu gerçeğini değiştirmiyor

queenofzimbabwe

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
İllegal sosisli kaçakçılığı mı? Ek sahneye baya güldüm. I. Güneş Savaşı güzeldi, tüm gezegenlerin birbirine girmesi falan. Genel olarak Morty'nin tek başına aldığı kararlar hep zararlı çıkıyor onun açısından. Ayrıca bu bölümün konuk seslendirmenleri harikaydı, Daniel Radcliffe ve Jack Black.

QuexSeeL

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Rick pedofili kralı sağ bırakmadı benden 10 puanı kaptı.