Pride and Prejudice
Aşk ve Gurur

Jane Austen’ın kaleme aldığı klasik romanın bu uyarlamasında, Elizabeth Bennett iyi halde fakat alt sınıftan bir aileye ait güçlü iradeli ama hassas bir genç kadındır. Elizabeth’in beş kız kardeşi, iyi bir babası ve kızlarını varlıklı adamlarla evlendirmek isteyen bir annesi vardır. Yerel bir baloda, Elizabeth zengin bir genç adam olan Mr. Fitzwilliam Darcy ile tanışır. Darcy kaba, soğuk ve küstah bir adamdır. Bu nedenle Elizabeth ondan nefret eder. Ablası Jane Mr. Darcy’nin en yakın arkadaşı Mr. Bingley’e aşık olur, kız kardeşi Lydia ise asker kıyafeti içindeki bir beyle flört eder. Bu sırada Lizzie ise kendisini Mr. Collins’ten uzaklaşmaya çalışırken ve Mr. Darcy’nin düşmanı Mr. Wickham’dan etkilenmiş bir halde bulur. Ancak zaman içinde Lizzie hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını fark eder. Mr. Darcy göründüğü gibi biri değildir.

arabella

her izlediğimde çok gülüyorum ne rezil aile ya hahahahhhahahah

Diziseverfi

The best...Ya dönüp dolaşıp izliyorum...

coffworn

Bu yapım övüldüğü kadar varmış cidden. İzlediğim uyarlamalar arasından en tatmin edicisinin bu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Yetersiz bulduğum tek kısım Elizabeth için yapılan rol seçimiydi. Kitapta bize aktarılan Lizzy'nin o cıvıl cıvıllığına kıyasla biraz ağır bir havası vardı oyuncunun. (2005 yapımında Keira Knightley çok iyi taşıyordu o havayı.) Ama Darcy... tek kelimeyle harikaydı. Tüm kitabın bir filme sıkıştırılmaya çalışılması yerine mini dizi şekilde uyarlanmış olması da ayrı güzel. 8/10 Emeği geçen herkese teşekkürler.

herhangi biri

Allahım ben de mistır darsi gibi efendi asil adam gibi adam birini istiyorum allahım birgün evlenirsem. söz kötü söz söylemem efendi olurum tiktok çekmem. aynı elizzabet gibi olurum. kitap felan okurum. efendi giyinirim. ama darsi gibi saygılı ve seven biri olsun allahım nolur alahhım. bu yorumu görenler bana dua etsin. bu diziyi bir erkek olarak izleyip elizabet gibi efendi birini istiyorsan ben de sana dua ediyorum Allah sana nasip etsin bir elizabet ey bunu izleyen erkek! tşkrler Allahım.

MuhteremDalek

pemberley..

Zahidey05

Ah Darcy'e öyle aşığım ki! Kitabı okurken de ona deli gibi aşıktım ama onu canlı bir şekilde izlemek çok hoş.

Zahidey05

Lizzy, Darcy'i anlamaya , Darcy de kibrinden vazgeçmeye başladı. İlişkileri çok soft, beni mutlu ediyor

minişo

dizinin en güzel bölümüydü izlerken gözlerim doldu 🥹

eurus

darcy'nin zaafı sövülmek galiba

Athena

Defalarca izledim. Daha önce nasıl kaçırmışım ?? Emeği geçen herkese teşekkürler