It's Okay to Not Be Okay
Saikojiman Gwaenchanha

Dizi, psikiyatri bölümünde çalışan Moon Kang Tae(Kim Soo Hyun)ile popüler ama antisosyal kişilik bozukluğu olan Go Mun Young(Seo Ye Ji)’un etrafında dönmektedir. Moon Kang Tae’nin aşka ayıracak vakti yoktur. Go Mun Young ise aşk hakkında hiçbir şey bilmemektedir.Ancak ikisi birbirlerini tanıdıkça yakınlaşır ve aşk sayesinde zorlukların üstesinden gelir.Onlar kayıp ruhlarını ve kimliklerini yeniden keşfederler.

llall

Tartışmalar kısmına yazmıştım ama diziye başlayıp başlamamak konusunda kararsız olanlar için buraya da kopyalamak istedim dizi hakkındaki düşüncelerimi. :) Pek çok güney kore dizisinin aksine esas kızın daha baskın olduğu,anlatılan hikayenin farklılığı ve her bölümde anlatılan hikayelere göre çizilmiş olan illüstrasyonları ile dikkat çeken bir dizi. Dizi afişi cicili bicili,rengarenk görüldüğü gibi.Bu sebeple hep yaptıkları tarzda romantik komedi dizisi yapmış koreliler diye düşünmüştüm.Tamamen yanılmışım.Dizinin karakterleri üzerinden anlatılan psikolojik çözümlemeler insanı oldukça etkiliyor.Antisosyal kişilik bozukluğu olmasına rağmen çocuk kitabı yazarı olan bir kadın ile otistik abisi ve geçmişteki üzücü anıları yüzünden kendini kapamış,hasta bakıcı olan bir adamın hikayesini oldukça ilgi çekici olarak anlatıyorlar doğrusu.En son 8. bölüm yayınlandı.dizi 16 bölüm olarak çekilecek.İlk başta gotik ögelerin,karamsarlığın hakim olduğu dizi giderek renklenecek gibi.Renklendiğinde bilindik dizilere mi döner bilemiyorum. Yakın zamanda arkadaş tavsiyesi ile izlemeye başladım Güney Kore dizilerini.Evet çoğunda çerçeve hep aynı,klişe çok var.Ama bu onlardan oldukça farklı.Sonrasında ne olur bilmem ama 1-2 bölüm için şans verip izlenmeli kesinlikle.Şahsen ben her bölümü merakla bekliyorum.Özellikle illüstrasyonlar ile her bölüm anlatılan hikayeler oldukça ilginç.

llall

Her bölüm farklı bir masal üzerinden kurgulanan sahnelerini seviyorum dizinin.Bu bölümde de Güzel ve Çirkin hikayesine farklı bir bakış açısı ile yaklaşıldı ki yanlış da sayılmaz.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Hım bir de yanlış da olsa insan bazen sadece kendi istediği şeyi yapmak istiyor.Hata yapma özgürlüğü kişinin en büyük özgürlüklerinden biri.Gang Tae'nin son sahnedeki hali en büyük örneği bunun.Gerçi ona göre bu hata değil de uzun zamandır ilk defa kendini tutmayıp içinden gelen bir şeyi yapma özgürlüğüydü.

ismim-mismim-yok-benim

neden yorum yok. dizi daha çok izlenmeyi hakediyor...

llall

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Sakin sakin ilerlerken son anda yükseldi ritmi dizinin,son sahne epey üzdü.Gang Tae'in çaresiz hali çok dokunaklıydı. :( Zombi Çocuk bölümü sonrasında en etkilendiğim sahnesi bu oldu Kim Soo-hyun'un. Yazarın kabusundan ağlayarak uyandığı bölüm sonu sahnesi etkisini bıraktı.. Bir yalan ile Midas'ın eşek kulakları ortaya çıktı.Sanırım insan yaşamı için en acı şey en yakınına kendini anlatmakta bu kadar çok çaresiz kalmak.. Not: Bu arada Kim Soo-hyun'un diğer önemli bir dizisine gönderme yapmışlar,uzaydan mı geldin sen denilerek.:) Diziye renk katan hastane müdürü oynayan oyuncu da bu dizide vardı ve ikilinin sahneleri yine çok iyiydi.

llall

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Dizideki baskın olan tarafın Moon Young'tan Gang Tae'ye dönüşmesi,bu sefer Moon Young'ın onu takip etmesi ile yansıtılmış sanki ilk sahnelerde..Dizi başından beri durgun bir karakter olan Gang Tae sonunda duygularını belli etmeye başladı son bölümlerde.

ismim-mismim-yok-benim

izlediğim en iyi dizilerden bir tanesi .benim için ilham verici harika bir diziydi. verdiği mesajlar olsun dizide kamera açıları olsun harikaydı. çok sevdim.

llall

İlk bölümden finale kadar tarzını değiştirmeyip beni hayal kırıklığına uğratmadığı için diziyi çok beğendim.Gerçekten çok iyi bir final çekmişler tüm beklentileri karşıladı ve hatta ötesine geçti.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
En başta şunu söylemeliyim ki diziye ismini veren esas ''sayko'' karakter Moon Young'a dönüşen özellikle başta Gang Tae(geçen bölüm sonu Gang Tae baktı ki Moon Young laf anlamıyor,ona kendi diliyle cevap vermek en iyisi dedi.Zaten Gang Tae'yi değiştiren de Moon Young'ın bu halleri değil miydi? :D ) olmak üzere,asistan kız,hastane müdürü sahnelerini izlemek keyifli oldu bu bölüm.Karavan sürpriz olmadı,(veda fotosunda görmüştük,rüzgar türbinlerinin olduğu yerde(son sahnedeki yer) ekibin fotosu paylaşılmıştı sosyal medayada) ama karavan serüvenini çok iyi bağlamışlar doğrusu.Benim diziye başlamamın en önemli sebeplerin biri illüstrasyonlu hikayelerdi, dizi bir illüstrasyonla başladı bir diğeri ile bitti.En çok bunu sevdim finalde. Hikayeyi final bölümü boyunca serpiştirmelerini,bizleri etkileyen hastaların anılarını dahil etmelerini,Moon Young-Gang Tae-Sang Tae sahnelerini(Gang Tae boyuna düştü iki bölümdür :D),Moon Young-Sang Tae atışmalarını ve şemsiyeli sahneleri de özellikle vurgulayıp hikayede resmetmelerini çok sevdim.Her bir sahnesini ve karakterini izlemek çok keyifliydi,dört dörtlük bir finaldi velhasıl. :)

ismim-mismim-yok-benim

dizi efsane ilerliyor umarım devamı gelir

ismim-mismim-yok-benim

bence iyiydi .gerildim bir kaç yerde.

supertramp_

şaşkınlık verici. ismi mismi olmayan yorumu olmayan bir bölüm :D