Firefly, 2002 yılında yayınlanmış bir bilimkurgu, drama dizisidir. Uzun soluklu bir yapım olabilecek iken Fox kanalı tarafından bitirilmiştir. Buna karşın yüksek bir fan kitlesine sahiptir. Firefly, bilimkurgu türünü western ile harmanlamış bir dizidir. Konusuna gelirsek, 2500'lü senelerde Dünya nüfusunun iyice çoğalması ve kaynakların tükenmesi sonucu insanların diğer gezegenlere göçmesi ile başlıyor. Merkez gezegenlere yerleşenler medeniyeti devam etttiriyor ve Alliance (Abd & Çin ortak birliği) kuruyor. Diğerleri ise çevre gezegenlere ve aylara yerleşerek bağımsızlıklarını ilan ediyor. Alliance bu bağımsızları kendine katmak için savaş başlatıyor. Dizinin pilot bölümü olan Serenity bölümü, bu savaşla devam ediyor. Savaş sonrası Mal (Kaptan Malcolm Reynolds), diziyede adını veren Firefly model bir uzay gemisi kaçırıp kaçakçılık işine giriyor.

itsnotmukduk

esprileri ne güzel yerleştirmişler ya hiç absürt gelmiyor sabahtan beri de gülüyorum :D

meneclep

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Jayne'nin Saffron için Mal'e takas teklif etmesine çok güldüm. Ben de aynısını yapardım herhalde :D

Agent Cooper

no power in the 'verse can stop me.

SezonlukDizi

Dizinin yayınlanan bluray veya dvd sürümlerinde bölüm sıralamaları sitemizde olduğu gibidir. Ancak IMDb sitesi farklı bir sıralama yapmış dileyen oradaki sıralama ile izleyebilir.

Agent Cooper

kaylee <3

Agent Cooper

-the girl is a witch. -yeah but she's our witch.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
cowboy kültürü falan tamam da 2500lü yıllarda hala cadı yakma olayı çok absürt kaçtı. 26. yyda 15. yydan kalma dini gelenek olmamalıydı. dizinin gelecek öngörüsü oldukça vizyonsuzmuş.

Agent Cooper

also, i can kill you with my brain.

II RaM5Es

River'a hayranım. Az ama öz konuşuyor.

meneclep

Bu dizinin bölüm sıralaması çok karışıktı. Bu bölüm en son çekilen bölüm değildi mesela. Imdb'deki bölümlerin izlenme sırası doğru. Oradan bakabilirsiniz sıralamaya. Sezonluk Dizi'de izlediğimiz 12.bölüm en son çekilen bölüm olması lazım yani, bu bölüm değil. Sadece bu siteden de bahsetmiyorum, hemen hemen her yerde sıralama yanlış. Diziye gelirsek de gayet iyi diziydi. Adam gibi bir final yapmaması üzdü. Ama en azından film var. Daha izlemedim, ondan umudum yüksek. Bilmeyenler için söyleyeyim bu dizi bittikten 2 sene sonra filmini yapmışlar. Adı ''Serenity'' merak edenler izleyebilir.Adminin Cevabı:bluray deki sıralama bu şekilde olduğu için böyle eklenmiştir.

Deniz Aydın

Tuvba abla'nın neden bu denli sevdiğini anlamak için başlıyorum.