Fargo
FX 53 Dk. 51 Bl.

FX’in 2014'ün ses getirecek başka dizilerinden olan Fargo ise Coen kardeşlerin 90'lı yıllara damgasını vurmuş bol ödüllü filmi olan Fargo’nun televizyon uyarlamasıdır. Yine Coen kardeşlerin bulunduğu bir dizi olacak olan Fargo, filmden etkilenmiş olacak fakat filmin olarak aynısı olmayacak. Senaryosu Noah Hawley (Bones) vasıtası ile yazılmış olan dizinin yapımcılığını Coen kardeşler üstlenecek. 2006 yılının Ocak ayında Lorne Malvo (Billy Bob Thornton) Bemidji, Minnesota'dan geçerken rastlantı eseri karşılaştığı "ezik" Lester Nygaard'ı (Martin Freeman) pis aklı ve şiddetiyle etki altında bırakır. Bu sırada çaylak memur Molly Solverson (Allison Tolman) ve Duluth polis memuru Gus Grimly (Colin Hanks) birlik olurlar ve Malvo ile Nygaard'ın ilişkisi olabileceğine inandıkları cinayetleri araştırmaya başlarlar.

walarmorghluis

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Türk lokumuna laf atarsın ha seni müptezel p....venk

Howard The Duck

Bu dizi ne böyle,müthiş amk

II RaM5Es

jenerik müziği çok güzel değilmi

falafelspor

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
sisman kardes kendine yakisir bir davarlikla oldu :)

vaniline

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Lou'nun geçen sezon finalinde bahsettiği karanlık verandadaki tuttuğu nöbet bu olsa gerek

supertramp_

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
hanzee nin sahada izlediği küçük veletler bi önceki sezondan favorilerim sağır dilsiz elemanla sakallı eleman sanırım :))

Nathan Wright

kadın efsane

mistercingilbort

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
kuafördeki hippi kevaşeye uyuz oldum.

Honyey

Buridan'ın Eşeği (Vikipedi'den alıntıdır.): Hem aç hem susuz olan bir eşek, kendisinden eşit uzaklıkta bir yere konulmuş olan su ve saman balyası arasında bir türlü karar veremeyip hem açlıktan hem susuzluktan ölür.

fosfor

Aradığım bu dizi mi ? diye soruyorsanız, evet kesinlikle diyorum. 3cü tura başladım. Baştan izliyorum. kadroda kimler yok ki : Billy Bob Thornton, Martin freeman, Ewan McGregor, Colin Hanks.... Imdb 9,0 sonuna kadar hak edilmiş, kadro zengin, bir de yanına Prodüktör Coen kardeşler ( No country for old men, true grit, burn after reading vs vs )ve Noah Hawley (Legion dizisi yazarı ve prodüktörü) eklenmiş. Pasta üstüne dikilmiş mumlar gibi.. sonuna kadar keyifli ve her sezonu ayrı bir keyif. 3 altın küre yanına her sene üstelik aday olmuş, tonla emmy götürmekle kalmamış hemen her dalda her sezon aday olmuş bir dizi bu. kamera açıları abartısız yaşamlardan muazzam bir hikaye... kesinlikle izlediğiniz zamana değecek bir dizi. Çeviride ufak tefek hatalar olsa da , genelinde fena değil.