1986 yılında, SSCB'ye bağlı Çernobil'deki bir nükleer enerji santralinde gerçekleşen patlama dünyanın en büyük insan kaynaklı felaketlerinden biri haline gelir.

Kemankeş

nedense bana bugünün Türkiyesini hatırlattı, söylenenler mantıksız ve güvensiz, gerekli gereksiz yalanlar, tutulmayan sözler, ekonomiyi bile laflarla ayakta tutmaya çalışıyoruz. Özgürlükler o biçim. Her gün aynı terane kofti gündemler

constantine_wick

Çernobili, felaket yaşanmadan 1 saat önce bir kamera açıp saatlerce, günlerce, aylarca filme alsalarmış ancak bu kadar gerçekçi olurmuş. Muazzamdı. 👏🏻 Çernobil'le ilgili bundan daha iyisi çekilemezdi herhalde.

Ali Tahir Toru

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
İnkar ve kendine aşırı güven birleşince böyle oluyor işte. Reaktör patlamış yok patlamadı, patlayamaz. Radyasyon seviyesi yüksek değil aletler kötü. Böyle bir felaket günümüz Türkiyesinde meydana gelse benzer bir senaryonun yaşanacağına çok eminim.

Kamil89

Çok gerçekçi bir diziydi. Aldığı puanı hak ediyor.

Ali Tahir Toru

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Dünya Dyatlov gibileriyle dolu: aşırı bir öz güven, iş arkadaşlarının fikrini önemsememe, kendi doğrularına körü körüne bir bağlılık. İnsan faktörü ortada olduğu sürece bu kadar riskli adımlar atmamız gerektiğini öğreten bir dizi olmasını dilerim herkes için.

Kemankeş

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
sözüne güvenmedikleri adamı neden çekirdeğe tepeden bakıp durumu bildirmelerini istiyolar ki

ayseyildiz

İşçi sınıfı hangi ideoloji adı altında eziliyor olsa da her zaman halka hizmet etmiş bu bölümde bunu görmüş olduk.

kadirziyaa

Final bölümünü çok beğendim. Patlamanın öncesinde yaşananlar ve patlama anının gösterilmesi bayağı güzeldi. Özellikle son kısımda aktarılan kesitler etkileyiciydi.

constantine_wick

Makyajlar mükemmeldi ya. 😱 Bu kadar mı gerçekçi yapılır…👏🏻

thebusee

"Söylediğimiz her yalanla gerçeğe borçlanırız ." Dizinin en iyi bölümüydü net!

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Sadece ama sadece bir insanın kişisel hırsları yüzünden meydana gelen kazada binlerce hatta on binlerce insan öldü.Hayatları değişti.Ve bu neredeyse tüm dünyaya mal olacaktı.Olayın baş kahramanı ve en büyük sorumlusu Anatoli Dyatlov ölmeden önce yaptığı röportajda bunun kendisiyle reaktör arasında yaşanılanın bir savaş olduğunu belirtmiş.