Hemen izle
Breaking Bad
AMC 49 Dk. 62 Bl.
Final Yaptı 2008-2013

50 yaşında lisede kimya öğretmenliği yapan Walter White evini geçindirebilmek için bir oto yıkamacıda ek iş yapmaktadır. Mütevazi bir yaşam süren White'ın ucuz bir evi, ucuz bir arabası sıradan bir hayatı vardır. Bir gün ileri derecede akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Artık kalan ömrünün süresini tahmin etmektedir. Kalan ömrünü nasıl yaşayacağını düşünerek vakit kaybetmek yerine öldükten sonra karısının ve engelli oğlunun düzgün bir hayat yaşayabilmesi için bir çözüm yolu aramaya başlar. Tek kullanabileceği zekası ve kimya bilgisidir. Sokak aralarında uyuşturucu satan eski öğrencisi Jesse Pinkman'dan yardım ister. Walter White, kısa süre içinde inanılmaz bir değişim gösterecek ve olaylar hiç de planladığı gibi gitmeyecektir.

jessepinkman666

Bölümün amacını bilmeden konuşanlar için, *alıntıdır* Bottle episode diye bir kavram vardır. yüksek bütçeli, büyük prodüksiyonlu diziler, her bölüm araba patlatsalar para yetmeyeceği için, arada bir ucuza bir bölüm çıkarırlar. ucuza bölüm çıkarmanın yolu, tüm karakterleri tek bir sete sığdırıp bütün bölümü orada çekmektir. sinekli bölüm, çölün ortasında kaldıkları bölüm, bottle episode örnekleridir. Tabi ucuza hallettiler diye kötü bölüm demek değildir. tüm televizyon dizileri arasında en başarılı bottle episode'lardan biridir hatta. walter'ın mükemmelliyetçi, işi doğru yapmaya çalışan yapısının nasıl manyaklık seviyesine çıktığını göstermişlerdir bölümde. sonraki bölümlerle birlikte değerlendirildiğinde walter'ın karakter gelişiminin sergilenmesi için çok büyük bir rol oynar.

CordyCeps

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Bu salak narkoz yiyince de sıçmıştı. Buna bişey yedirip içirmemek lazım.

pinkpanther

sırf skyler`a bir çift sözüm var diye üşenmedim üye oldum. insanı bu kadar irite edebilen bir karakteri son zamanlarda gördüğümü hatırlamıyorum kaldı ki bu en azından yaptığı rolü ne kadar iyi işleyebildiğini gösterir. Gelelim skyler denen karakter "siz"e esas eleman onca akademik geçmişini çalşımasını bırakıp seninle garson kızken tanışıp evleniyor yetmiyor sen mutlu ol diye her şeyi sineye çekiyor yahu 50 yaşında adam senin kaprislerini minimuma indirmek öğretmenliğe razı gelmişken ikinci bir işte daha çalışıyor bu da yetmiyor senin gereksiz git-gellerine maruz kalıyor. adam akciğer kanseri oluyor ölümü göze almış bütün etik değerleri hiçe sayarak senin ve çocukların için bedeli ne olursa olsun hayatınızı garantiye almaya çalışıyor.( göreceli olarak vicdanen içime sinen ancak ahlaken bayağı bir tartışmaya açık bir hareket) sen tedavi masraflarına dayanamayıp gidip hamileyken işe giriyorsun orada muhasebe departmanında açık bulduğunda ahlak timsali kesilip ders vermeye kalkıyorsun ancak kalkıp daha sonra senin için bunca fedakarlık yapan bu adamı müthiş ahlakınla yargılayıp boşamaya kalkıyorsun. skyler bence karakter olarak senin ruhun bir hayat kadınından farksız. elim ağayım titriyor skyler sana vicdanı öğreten bütün öğretilerini yazan defteri kalemi yakayım emi.

2008junkie

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Gus'ın Victor'u öldürmesine iki açıdan bakılabilir ama ikisi de sonuçta aynı kapıya çıkıyor. İlk neden Victor Gale'in cesedine bakıp çıkmasıydı. Oradaki görgü tanıkları bunu illa ki polise anlatmıştır ve bu yüzden Victor, dolayısıyla Gus polisin hedefi olacaktı. Gus bunu önlemek için Victor'u ortadan kaldırdı. İkincii neden ise şu Victor'un görevi Gale ve Walt çalışırken onları gözetlemekti. Tek görevi buydu. Oysa o pişirme aşamalarını hafızasına kaydedip meth üreticiliğine soyundu. Verilen görevin dışına izinsiz çıkması Gus gibi bir profesyonelin hoşuna gitmedi doğal olarak. İleride Gus'ın verdiği bir görevin dışına çıkamayacağını veya Walt'un konumuna göz diken adamın bizzat Gus'ın kendisinin konumuna göz dikemeyeceğini kimse garanti edemez. Zaten bölümün başında dikkat ederseniz Victor "iki hafta" dediğinde Gus ona hoş olmayan bir bakış atıyor. Çok kısa sürüyor bu bakış ama yine de Gus'ın, bulunduğu ortamda Victor'un söze karışmasından hoşlanmadığını o bakıştan anlayabiliyoruz. Velhasıl Gus en yakındaki adamın emrin dışına çıkmasını veya hata yapmasını kabul etmeyecek bir adam. Ve Walt ile Jesse'nin gözlerinin içine bakıp Victor'u öldürmesi şu mesajı taşıyordu: "Sağ kolumu bile bir hatasından dolayı gözümü kırpmadan öldürdüysem en ufak hatanızda size neler yaparım siz tahmin edin"

The Pink Teddy Bear

Saul'u üzmeyin lan!!!

NQuesSy

Şamar oğlanına döndü Jesse,her yerden su alan tekne gibi

AEBlack

Ailen için o kadar para kazan sürtük gelip paranı yattığı adama versin.

mehmetgk52

Mükemmeldi ya. Hele o Jesse'nin kimyagere verdiği ayar.

Carsinoma

En iyisi Saul yahu... adam her şeye uyuyor

llall

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Jesse'nin her şeyi öğrenip delirmesini bekliyordum zaten. :P Bir de Jane'i öğrense. :/