Hemen izle
Berserk
Kenpuu Denki Berserk
Final Yaptı 1997-1998

Guts, ağaca asılı ölü bir bedenden doğmuş; tesadüfen bir grup savaşçı tarafından kurtarılmıştır. Küçüklüğünden beri boyundan büyük kılıçlarla beraber olduğu grupla savaştan savaşa sürüklenen Guts'ın yolu, günün birinde Band of Hawks(şahinler Topluluğu) adlı oldukça yetenekli bir savaşçı grubuyla kesişir. Lider Griffith, Guts'ın dövüş kabiliyetinden memnun kalmıştır ve kazananın isteğinin kabul edileceği bir düellodan sonra galip gelerek, Guts'ı grubuna dahil eder. Bir çok savaşta ünlerini artıran grup, Griffith'in sinsi planları ile Şovalyelik mertebesine kadar yükselir. Ancak Grifitth, bundan fazlasını istemektedir ve Band of Hawks için yıkım kaçınılmaz olur. Yaşanan gizemli olaylar Guts'ın hayatını sonuna dek etkileyecek; onu sürekli karanlık güçlerle mücadele eden bir kader savaşçısı haline getirecektir.

ManyakVAntepli

Animesini izleyip sonra mangasını okuyun. Animede atlanan sansürlenen olay çok ve manganın çizimler efsanedir. Anime tabiki goat ama mangasının yanında esamesi bile okunmaz.

HalilAydın

Sadece animeyi izlediyseniz kafanız karışmasın. Sanırım animeyi devam ettirmeyi düşünüyorlardı ama bir sebeple iptal ettiler ve hikaye böyle kaldı. Tek mantıklı açıklama olarak aklıma bu geliyor. Peki siz o kadar bölüm izledim bu muydu yani diyorsanız, demeyin. Eğer hikayenin devamını merak ediyorsanız size şöyle açıklayayım.

Berserk'in mangasında hikaye arc denilen kısımlara bölünmüş olarak anlatılıyor. İlk önce 8 chapter Black Swordsman arcını okuyorsunuz. Bu arc animenin ilk bölümünde gösterilen, tüm olaylar yaşandıktan sonraki Gutts'ı gösteren kısım. Ardından Gutts'ın çocukluğuna geri dönüyor ve izlediğiniz animede de gösterilen Golden Age arcını okuyorsunuz. Animede ilk bölümü hariç, sadece Golden Age arcını anlatmışlar. Ancak garip bir şekilde bu arcın tamamını değil sadece manganın 86. chapterına denk gelen bölümüne kadar aktarmışlar. Hatta bazı kısımları değiştirmiş veya kaldırmışlar. Şimdi siz hikayenin devamını merak ediyorsanız gidip manganın 86. chapterından devamını okuyacaksınız. Ancak 95. chaptera geldiğinizde Golden Age arcı son buluyor. Bence animenin en kötü ihtimalle bitirmesi gereken nokta 95. chapter. Oradan sonra sarmazsa bırakabilirsiniz. Ancak devam etmek isterseniz o noktada gidip ilk 8 chapterı okuyup, sonra kaldığınız yerden devam etmeniz gerekiyor. Bir nevi ilk 8 bölüm tüm bu olayların devamı ancak önce geleceği gösterip sonra geçmişe döndürerek bir anlatım yapılmış. Umarım anlatabilmişimdir :) Ha şimdiden uyarayım ilk defa manga okuyacaksanız, yazı balonları sağdan sola doğru okunuyor. Okumadan önce manga nasıl okunur diye bir bakarsanız yararı olur. Ve son olarak ingilizceniz varsa çeviri okumayın ingilizce okuyun. Çünkü çevirileri çok kötü oluyor genelde. Şimdiden keyifli okumalar... Şimdi diyelim animeyi çok sevdiniz ya da animesini çok sevmediniz ama evreni çok sevdiniz ve daha kaliteli şekilde Berserk tüketmek istiyorsunuz. O zaman yapmanız gereken şey direkt ilk bölümden mangaya başlamak olacaktır. Eğer siz de benim gibi manga okumaktan biraz çekiniyor ve kim okuyacak o siyah beyaz belli olmayan çizimleri diye düşünüyorsanız kesinlikle şans vermenizi öneririm. Şahsen 10 kere ilk bölümün başına oturmuş ama bir türlü kaptıramamıştım. Ama Berserk'in hikayesini çok merak ediyordum ve eksiltilmiş, kaldırılmış ya da sansürlenmiş haliyle film ve animelerinden tüketmek istemiyordum. (Çoğu şiddet ve cinsellik içeren sahneler sansürlü. Çoğu hikaye ya çok değiştirilmiş ya kaldırılmış direkt. Hatta Gutts'ın gruptan ayrılmasından sonrasını anime baya bir değiştirmiş.) E ben de defalarca deneyerek bir şekilde kendimi alıştırdım ve başlamış oldum. Animesinden dahi beğendiyseniz mangasından sonra eminim daha da çok beğeneceksiniz. Eğer ilk kısımlardan sıkılırsanız Gutts'ın gruptan ayrıldığı yerden itibaren de okumaya başlayabilirsiniz. Ama baştan belirteyim internetin her yerinde Berserk o kadar çok övülüyor ki beklentiler çok yüksek olabiliyor. Benim öyleydi. İnsanların abarttığı kadar manyak bir şey yok. Yer yer kusurları olan ancak geneli ortalamanın üstünde bir seri. Beklentinizi ona göre ayarlayın. Şimdiden keyifli okumalar, benden tavsiyeyle başlar beğenirseniz bana da buradan bildirin mutlu olurum :)))

ZareX

Griffithe neden oc dediklerini anladim

HalilAydın

Sonunda siteye eklemiş. Bu sitede profile ekleyemeden başka yerden izleyince, tam manasıyla izlemişim gibi gelmiyor. Burada kategori yapmaya, yorum yapmaya çok alışmışım. Kralsın amdin ağabey. Bu arada ilk defa izleyecekseniz, animesi de iyidir hoştur ama en iyi Berserk deneyimi için kesinlikle mangasını okumalısınız. Ne eksik sahne, ne yumuşatılmış sahne olur. Animesini izler beğenirseniz mangasını kaçırmayın derim

Alesia

sonunda o kutlu gün, sonunda sezonlukdizi, sonunda Berserk

yulaf02

Bu animeyi çok severim, izlediğim ilk animelerdendi ve mangası okuduğum ilk manga bunu izledikten sonra mangaya en baştan başlayın derim atlanan kısımlar var.

yulaf02

Birde mangayı en baştan okumak istemeyenler için bu (animede yoktu diye hatırlıyorum)

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
kralın griffithe o kadar sert davranmasının nedeni mangada kendi kızına aşık olması

yulaf02

Bu bölümü ilk izlediğimde çok etkilenmiştim son birkaç bölümde serinin bu kadar değişmesi ve beklenmedik olaylar yapması çok etkileyici.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
griffithin prensesle cinsel ilişkiye girmesi ve kralın griffithe işkence etmesi,eclipse v.b.

Hamsicikk

eklediğin için saol admin, berserk başlama zamanı