Band of Brothers
Kardeşler Takımı

Band of Brothers (Kardeşler Takımı), tarihçi ve biyografçı Stephen Ambrose vasıtası ile yazılan aynı adlı romanından uyarlanan, 2. Dünya Savaşı temalı, On bölümlük televizyon dizisidir. Müşterek yapımcılığını, Akademi ödüllü Er Ryan'ı Kurtarmak filminde birlikte çalışan Steven Spielberg ve Tom Hanks üstlenmiştir. 2001 yapımı Kardeşler Takımı hala Dünya'nın bir çok yerinde televizyon kanallarında yayınlanmaktadır. Kardeşler Takımı, 2.Dünya Savaşı esnasında Amerikan ordusunun 506. Alay'ın 101. Hava Gücüne bağlı Easy Bölüğü askerlerinin yaşadıkları tecrübeler temel alınarak oluşturulmuştur. Dizi önce askerlerin temel eğitim aldığı Georgia'daki Toccoa kampından başlamış. Devamında ise Normandiya Çıkarması, Market Garden Harekâtı ve savaşın sonunda doğru gerçekleşen Bastogne Savaşı ile sona ermiştir. Dizideki olaylar Ambrose'nin Easy Bölüğünden yaşamda olanlar ile gerçekleştirdiği bire bir röportajlar ile şekillendirilmiştir. Bununla birlikte harp sonrası yaşamda kalmayı başaran askerlerin yazdıkları kitaplardan da yararlanılmıştır. Dizi bir dönem düzenli şekilde TRT 1'de yayınlanmıştır.

arexihul

fire in the hole u deliğe ateş aç diye çevirmek mi

kermitt

Savaş sahneleri çok başarılı.

kadirziyaa

Savaşın, Carentan kısmında geçen bu bölümü oldukça iyi işlenmişti. Askerler üzerinden yapılan ufak dokunuşlar etkileyiciydi.

Btoprak48

En iyi ve duygusal bölüm buydu bence.

Rindoo

ilk defa bu dizide şu kamptaki görüntüleri izlerken gözlerim doldu. aşağıda ki kansızın teki de hiç acımadım demiş. insanlıktan nasibini almamış mahlukat.

Rindoo

ulan 15 kişi nasıl 200 kişiyi yok eder mk

belaris

Tamamen şaçmalıkdan ibaret bir dizi alman ordusu bu kadar rezalet gösterirlir amerikan mgleri her atışında 4 5 arası adam vurmakta fakat o dönemin en hızlı fire rate sahip olan alman mg 42 si 100 mermiden 1 tanesini anca vurabiliyor o sherman tankların gelmesi ayrı bi sacmalık almanların orda 2 stug 1 jadghpanzer olması bile 5 sherman a bedel atış üstünlüğünü sağladıkları halde 2 tank gelince geri kacıyıolar bizzat kanıtlanmıştır yaşanmıs hikayeler mecvuttur 1alman tankı 3 shermana bedeldir bukadar kötü yapılabilir ancak dizinin tamamını . keskin nisancı koymuşlar fakat hic siper olmadan merdiven boşluğunda keskin nisancı bile değil tamamen rezalet savas sahnelerine önem veren arkadaşlar sakın izlemesin hayal kırıklığına uğrarlar onun haricinde amerikan askerleri her attığını vuran m1 grand ile 8 mermi zaten hepsinde bir adam vuruyolar kısacası izlemeyin.

JUSTEREN

harika bi dizi ya

Tomhardy

buneya bunlar insanmı nazinin ...

kadirziyaa

Böylesine müstehcen bir sahnede Tom Hardy'e denk gelmek ve onun gençlik zamanlarını görmek güzeldi. Nazilerin, Yahudilere yaptıklarını az çok biliyoruz ve bölümde gösterilme tarzı dikkat çekiciydi.