Band of Brothers
Kardeşler Takımı

Band of Brothers (Kardeşler Takımı), tarihçi ve biyografçı Stephen Ambrose vasıtası ile yazılan aynı adlı romanından uyarlanan, 2. Dünya Savaşı temalı, On bölümlük televizyon dizisidir. Müşterek yapımcılığını, Akademi ödüllü Er Ryan'ı Kurtarmak filminde birlikte çalışan Steven Spielberg ve Tom Hanks üstlenmiştir. 2001 yapımı Kardeşler Takımı hala Dünya'nın bir çok yerinde televizyon kanallarında yayınlanmaktadır. Kardeşler Takımı, 2.Dünya Savaşı esnasında Amerikan ordusunun 506. Alay'ın 101. Hava Gücüne bağlı Easy Bölüğü askerlerinin yaşadıkları tecrübeler temel alınarak oluşturulmuştur. Dizi önce askerlerin temel eğitim aldığı Georgia'daki Toccoa kampından başlamış. Devamında ise Normandiya Çıkarması, Market Garden Harekâtı ve savaşın sonunda doğru gerçekleşen Bastogne Savaşı ile sona ermiştir. Dizideki olaylar Ambrose'nin Easy Bölüğünden yaşamda olanlar ile gerçekleştirdiği bire bir röportajlar ile şekillendirilmiştir. Bununla birlikte harp sonrası yaşamda kalmayı başaran askerlerin yazdıkları kitaplardan da yararlanılmıştır. Dizi bir dönem düzenli şekilde TRT 1'de yayınlanmıştır.

arexihul

fire in the hole u deliğe ateş aç diye çevirmek mi

Btoprak48

En iyi ve duygusal bölüm buydu bence.

Rindoo

ilk defa bu dizide şu kamptaki görüntüleri izlerken gözlerim doldu. aşağıda ki kansızın teki de hiç acımadım demiş. insanlıktan nasibini almamış mahlukat.

Rindoo

ulan 15 kişi nasıl 200 kişiyi yok eder mk

kermitt

Savaş sahneleri çok başarılı.

kadirziyaa

Savaşın, Carentan kısmında geçen bu bölümü oldukça iyi işlenmişti. Askerler üzerinden yapılan ufak dokunuşlar etkileyiciydi.

Tomhardy

buneya bunlar insanmı nazinin ...

kadirziyaa

Böylesine müstehcen bir sahnede Tom Hardy'e denk gelmek ve onun gençlik zamanlarını görmek güzeldi. Nazilerin, Yahudilere yaptıklarını az çok biliyoruz ve bölümde gösterilme tarzı dikkat çekiciydi.

agnctm

savaşın haklı haksız tarafı olmaz her şey mubahtır her ülkenin tarihinde böyle pis şeyler yatar yorum yapmadan önce beyninizi kullanın lütfen nazici bir geri zekalı veya savaş karşıtı aptal bir hümanist olmanın mantığı yok

Rindoo

Çok güzel bitti be, iyiki izlemişim.