Avatar: The Last Airbender
Avatar: Son Havabükücü
Final Yaptı 2005-2008

Dizinin olay örgüsü başlamadan 100 yıl önce, Aang adlı 12 yaşındaki (Avatar ruhu etkili olarak düşünülünce 112 yaşındadır) bir HavaBükücü, Güney Hava Tapınağı'nda yaşıyordu. Yaşlı Keşişlerden kendisinin Avatar olduğunu öğrendi. Normalde bir Avatar'a gerçek kimliği 16 yaşına bastığında söylenirdi fakatKeşişler dört ulus arasındaki savaşın yaklaşmakta olmasından korktukları için bunu daha önce söylediler. Çünkü bir savaş başladığında barışı getirebilecek ve dengeyi yeniden sağlayabilecek tek kişi Avatar'dı. Kısa bir süre sonra Aang, öğreticisi ve koruyucusu Keşiş Gyatso'dan ayrılmak ve eğitimine devam etmek için Doğu Hava Tapınağı'na gitmesi gerektiğini öğrendi. Korkmuş ve kafası karışmış olan Aang, uçan bizonu Appa ile birlikte kaçmaya karar verdi ama Güney Okyanusu'nda ani bir fırtına ile karşılaştı ve okyanusun dibine doğru batmaya başladı. Kendinden geçmiş bir halde bilinçsizce Avatar Hâli'ne geçen Aang, kendisini ve Appa'yı korumak için Avatar halini alarak bir balon yarattı. Ancak Aang yarattığı buzdağının içinde Avatar hâlinde kaldı ve bu buzdağı Güney Kutbu'ne doğru sürüklendi. Dizi bu olaylardan 100 yıl sonra, Ateş Ulusunun savaşta mutlak zafere ulaşmak üzere olduğu bir dönemde başlar.

L2P KhaFA

iroh amca nerde ya onu özledim. o da gelip ekibe katılsın ve ateş bükme ustası neymiş onlara göstersin. en son kaçmıştı tek başına nereye gitti ki ?

baffin

22:28'deki amca sanırım akp'li.

PhysiKs

xuko sonda lafı koydu abi zukoya sempaitm var vallahi koçum benim.aang yeter artık lan savaş da görelim şu 4 hünerini kel mahmut

L2P KhaFA

bu bölümde olsun biraz su ulusunu kendilerini savunurken görebildik geçen bölüm çok hiçbir şey yapmayınca sinirim bozulmuştu... yeni bir düşman geliyor bölümler çok heyecanlı geçiyor bence diziye yavaş diyenler olmuş ben kurgusuna hayran kaldım çizgi dizi olduğu için bu kadar iyi olacağını tahmin edememiştim sadece eğlencesine izleyecektim ama gerçekten başyapıt en küçük ayrıntısına kadar harika düşülmüş geçiştirilmediği çok belli bir emek var böyle devam harika gidiyor...

Alec-lightwood

Zuko gözüme girmeye başladın. (yakışıklıda oldu şerefsiz)

Deadlook

Guzeldi

Murad

amk keli bi işide doru yapsan

Deadlook

Heyt be ne bolumdu ... İzledigim en basarili yapimlardan , yani şunu yapsalar daha iyi olurdu diyemiyorum ki genelde bunu cok derim ama bu finale ve yapima söyleyemiyorum. İzlemeyenler cok şey kacirdi . Hakettiği tam olarak bulmadığıni düşünmeye bâşladım her yonü ile çok iyi ama sadece izleyenler anlıyor , breaking bad izlemedim ama iyi olduğunu biliyorum , bunun iyi oldugunu izleyene kadar bilmiyordum . BU KADAR EFSANE BİTTİ .

Emrecan476

Bu iroh amca neymiş bee süperr

sartre

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
ba sing se'yi değil de türkiyeyi izler gibi kjdhskjfh

Devam Serileri Yıl IMDb SDP
Avatar: The Last Airbender 2005 9,3 9,5
The Legend of Korra 2012 8,4 7,6