American Crime Story
Amerikan Suç Hikayesi
FX 42 Dk. 29 Bl.

Dünyada yaşanan tarihi cinayet davalarının konu olarak işleneceği American Crime Story’nin ilk sezonu Amerikan futboluna 70’lerde damgasını vuran ünlü sporcu V.O.J. Simpson’un eski karısı Nicole Brown Simpson’ı öldürmekle suçlandığı davayı konu alıyor. The People V. O. J. Simpson isimli ilk sezonunda, davanın kaotik atmosferi, gerçek görüntülerle her iki tarafın da bakış açısıyla izleyicilere sunuluyor. Tarihte halk tarafından canlı olarak izlenen ilk dava olarak kabul edilen bu duruşmalar serisi aynı zamanda reality show’ların da başlangıcı sayılıyor. Los Angeles’ın en gözde ve sakin semtlerinden biri olan Brentwood’da bir gün sabaha karşı ölü bir kadının bedenini gören mahalle sakininin polisi aramasıyla başlayan ve zaman geçtikçe tüm dünyanın en çok takip ettiği olay haline gelen davayı en ince detayına kadar konu alan dizide izleyiciler bütün karakterlerin kendi gözlerinden yaşananlara tanık oluyor. Günümüze kadar uzanan medyatik değeri, yüzyılın en çok takip edilen davası olması ve karar anının şaşırtıcı sonucu baştan sona dizide izleyicilerin karşısına çıkıyor.

ayseyildiz

Mükemmel bir bölüm. Bir cinayetin nasıl ırk davası haline gelebileceğini o kadar güzel bir sonla anlatmışlar. Ayrıca avukatlara karşı antipatim daha çok artmış oldu bu bölümde. Kariyerleri için masum insanların nasıl harcanabileceğini görebilmiş olduk. Büyük bir beklentiyle izlememiş olsam dahi çok beğenerek takip ediyorum artık diziyi.

Harun

FX çok aştı kendini bu sıralar özellikle

onlyapplcanjudgeme

güzeldi. bu yıl cinsyette kullanılan bıçağı buldukları söylentisi var. O.J suçlu bulunabilir ama öyle olsa bile ceza almayacak sadece 2017'de alacağı şartlı tahliyeyi engelleyebilecek.

infavor

Penelope Cruz Donatella Versage rolünde çok iyi ya.

christledger

cody fern çok underated bir oyuncu

ayseyildiz

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
robert kardashian başından beri oj simpson'un suçlu olduğunu biliyordu. Zaten gerçek mahkeme videolarına bakarsanız oj'in suçsuz olduğu kararı verilirken robert kardashian yüzünü düşürüyor, inanamıyor. Arkadaşı olduğu için bunlara katlanıyor olması çok üzücü.

christledger

Efsane olmuş.

Agent Cooper

sarah paulson sen çok muhteşem çok iyi bi insansın her rolünde sana iyice tapıyorum <3

ayseyildiz

Jeff'in hayatı trajilerle doluymuş (