Hemen izle
All the Light We Cannot See
Göremediğimiz Tüm Işıklar
Final Yaptı 2023-2023

2. Dünya Savaşı'nın son günlerinde görme engelli bir Fransız kızla bir Alman askerinin yolları kesişir.

Kamil89

İlk bölümden durgun ilerleyecek bir dizi benziyor ama ben bu dönemin müdavimi olduğum için bu durgunluğu sevdim. Konusu savaştan ziyade dram ağırlıklı olacağa benziyor. İlk bölüm itibari ile sanki bana konusu biraz fantastiğe kayacakmış izlenimi verdi. Umarım öyle olmaz. Dizideki oyuncu performansları fena değildi. Başroldeki kız biraz olmamış gibi. Fransız bir oyuncu seçselerdi sanki daha iyi olurdu. Kadrosuna da iyi isimleri dahil etmişler. Dark'ın yıldız oyuncusu Louis Hofmann ve Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok filminin başrolü Felix Kammerer ve Mark Ruffalo bu isimlerden bir kaçı. Sinematografi açısından dizi fena olmayacağa benziyor.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok filmindeki çocuğun bu kadar çabuk çıkacağını tahmin etmiyordum.

Kamil89

Bölüm heyecanlı bir yerde bitti. Genel olarak geçmişi anlatan bir bölümdü. Savaşın ilk yılları olan 1940'lı yıllarda iki karakterin neler yaşadığını izledik. Çocuğun kardeşi ile ayrılma sahnesi duygusal olmuş. Böyle sahneler beni hep etkiler. ''Tiran denen kişi, etrafı izlediği yüksek tepesinden umudun tozuna düşene kadar mide bulandırıcı pervasızlık ve kibir kadehinden içen gururun çocuğudur.'' Güzel bir cümleymiş.

Kamil89

Fena bir dizi değil de şu Amerikalıların kendilerini kurtarıcı gibi göstermeleri çok eğreti duruyor. Tamam o zaman gerçekten de onlar kurtarmış olabilir ama bunu her seferinde gözümüze sokmaları iyi olmuyor.

Kamil89

Bir dönem dizisini daha devirmiş bulunmaktayım. Fena bir dizi değildi. Konusu bana değişik geldi. Bu dönem ile ilgili radyo üstüne kurulu bir yapım izlememiştim. Dizinin iyi yönleri de vardı kötü yönleri de ama dönemi sevdiğim için bana genel olarak kötü gelmedi. Konuyu fantastik bir yere bağlamadıkları içinde mutluyum. İyi yönlerinden biri oyuncular ve oyunculuklar iyiydi. Başroldeki karakterin kendisinin de dediği gibi biraz gıcık olsa da kendini sevdirtti. Diğer başrol Dark dizisinin yıldızı Louis Hofmann rolüne yakışmış. Karakterine de iyi hayat vermiş. Mark Ruffalo'da rolüne yakışmış. Diğer bir iyi yönü dizinin görselliği ve sinematografisi başarılıydı. Kostümüydü, dekoruydu ve kullandıkları şehrin atmosferi iyiydi. Kötü yanları ise bazı sahneler hariç durgun ilerleyen bir dizi. Dram ağırlıklı bir dizi olduğunu göz önüne alarak izlemek lazım. Bir diğeri ise Amerikan yapımı olduğu için kendilerini yine büyük kurtarıcı gibi göstermişler. Bunu yapmaları normal ama bazı yerlerde izleyicinin gözüne sokmuşlar. Dizinin finali de yine iyi olmuş. Keşke savaş sonrası bir kaç sahne daha gösterselermiş. Dönemi seviyorsanız sıkılmadan bitirebilirsiniz. Zaten 4 bölümlük bir dizi. İzleyeceklere iyi seyirler.