Hemen izle
50M2
NETFLIX 45 Dk. 8 Bl.

İkinci bir şansı elde etmek kolay ama onu değerlendirmek sandığımızdan daha zordur. Gölge, kendisini büyüten Servet Nadir’in kirli işlerini yapmaktadır. Çocukluğuna dair hiçbir şey hatırlamayan Gölge, kendisini geçmişe bağlayan fotoğrafın peşinde koşmaktadır. Fotoğraftakilerin kim olduğunu araştırdıkça aslında bir yalanın içinde yaşadığını anlar. Servet Nadir’in sırlarıyla beraber kaçan Gölge, Güzelce Mahallesindeki 50 metrekarelik terzi dükkanına sığınır. Mahalleli onu ölen terzi Adil’in oğlu Adem zanneder. Karanlık geçmişinin köşeye sıkıştırdığı Gölge’nin gidecek başka bir yeri yoktur ve yeni kimliğiyle 50 metrekarelik terzi dükkanında yaşamaya başlar. Ne kadar zorlu olsa da mahalle Gölge’yi, Gölge de mahalleyi değiştirecektir.

llall

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Bu bölüm gösterdi ki diziyi ayakta tutan muhtar karakteri ile Cengiz Bozkurt olacak.Muhtar ve Turan ikilisini ve Mesut karakterini cast açısından başarılı buldum ama diğer oyunculara alışmak için biraz daha izlemek gerek sanırım.Dizi müziklerinin üzerine düşülmeli,bir de 70li Yeşilçam filmlerinden uyarlanmış senaryo umarım bölümler ilerledikçe gelişmeye başlar.Yani senet imzalatıp insanları evlerinden çıkarmak mevzusu çoktan eskimedi mi?Burak Aksak bilinen mevzuları özgünleştirmede iyi bir senarist,umarım bu dizide de bunu gösterebilmiştir.

Halter Kaldıran Fare

Bu tür dizilerin/filmlerin yapılması yasaklatılmalı bizim toplum için olumsuz etkilere neden oluyor. Bir dünya bunun gibi mafya dizisi/filmi türemiş güya rtük'ümüz var ama tabi bunlarla ilgilenmiyor, o daha cok filmlerdeki çıplak sahnelerle vs ilgileniyor. şimdi bunları izleyen 10 12 yaşında veletler az büyüyünce kendini bi pok sanıp buralardaki karakterlere özeniyolar sonra ortalık it kopuk serseriden geçilmiyor. "burası benim mahallem giremezsin" diyenler mi dersin "sen mahallenin kızına mı bakıyosun"lar mı dersin... eline silah, bıcak, sopa, muşta alıp önüne geleni saldırıp, tehdit edip güç tatmin etmeler mi. 4 5 kişi bir köşeye sinip gelen yabancılardan haraç almalar falan mı(dizideki mafya karakterinin yaptığını yapacak ya) bu tür asalakların yetişmesinde toplum baskısı kadar bu tür çöp yapımların da emeği büyük. bu kendini bi halt sanan pok çuvallarını artık her yerde görebilir haldesiniz: trafikte mahallede okulda iş yerinde her yere patlak poşetten dökülür gibi dökülmüşler. yapımcılar, ülkenin insanlarının potansiyelini biliyor, o yüzden para kazanmak için hep bu tür projeler yapıyolar ülkenin hiç olan toplumsal durumunu göz etmeden.

glrimrk

Diziyi izlerken konusuna değil esprilerine odaklanın konu bakımından biraz eksik ve yetersiz. Espriler gayet mantıklı ve güzel. 👍

llall

Vizyon tarihinde sitede görmeyince eklenmez diye düşünmüştüm siteye.Teşekkürler yüklediğiniz için. :)

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
İlk bölümde bazı çekim ve mantık hataları vardı.Bakalım nasıl ilerleyecek?Mahalleli işin içine girince daha iyi olacağını düşünüyorum.Ortalama bir bölümdü ilk bölüm.