Six Feet Under izle

Six Feet Under 5.Sezon 4.Bölüm izle

Time Flies

Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
Yorumlar
dontcryy

Dibine kadar daraldım tüm ana karakterlere dönüştüm izlerken çok kötü hissettim tansiyonum düştü

Ege Aktaş

Bu dizinin iyi yanlarından birisi de herkesin kendi sorununu dışarıya yansıtmasını ve diğer insanlara karşı eylemlerini düzgünce açıklayabilmesi.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Keith ve David çocuk meselesinde çok karşı karşıya geliyorlardı diğerlerine göstermeselerde fikir ayrılıkları yaşadıkları belliydi ve saklayamadılar. Nate ve Brenda hemen hemen her konuda zıtlıklar yaşıyordu ve yine dışarıya karşı önce saklasalarda sonra açık açık gösterdiler. George ve Ruth zaten sağlıklı bir ilişkiye sahip değillerdi ama Ruth sabırlı olsada kocasına yansıtamadığı öfkesini kızından çıkardı. Billy ve Claire onlar zaten belliydi birisi deli ötekisi her bulduğu erkekle yatan biriydi, en sonunda birbirlerine tekrardan açıldılar bu sefer uzun bir ilişkiye sahip olduklarını düşünselerde elbirliğiyle yok ettiler. Rico'nun ilişkisi güzel olsada kendi aptallığı ve açgözlülüğü yüzünden o da kayboldu

Dolores Abernathy

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
billy'e deli rolü çok yakışıyor ama bir yandan da üzülüyorum onu bu halde görünce

redmouse

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Nate lisa'yla dağa kampa gittiklerinde bir yılan öldürmüştü ve sonra ilişkileri darmadağın oldu. Bu bölümde de bir kuşu öldürdü. Yılan daha çok kötü şeyleri çağrıştırırken mavi kuş ise mutluluk demek. Nate-lisa ilişkisi toksikti. Lisa nate'i aldatıyordu. nate mutlu değildi. mecburiyetten birlikte gibilerdi. İlişkileri zehirliydi, yılan metaforu çok yerinde o yüzden. Öte yandan mavi kuş ise mutluluk. Nate-Bren en iyi ilişkilerini yaşıyorlar. Maya var. Yeni bir bebekleri olacak. Mutlu olmalılar. Ama nate mavi kuşu da öldürdü. Zaten mutlu olacakları durum oluşmuş olmasına rağmen nate kendini yalnız hissediyor. Mutluluklarının bitmesi yani Bren'le ayrılmaları belki Nate'i mutlu bile eder gibi görünüyor. İlerleyen bölümlerde o kuşun da bir anlamı olabilir.

falafelspor

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
yönetmen kuşla metafor yapmış sanırım bu bölümde. eve giren mavi kuş aslında birçok kültürde mutluluğun sembolü olarak görülüyor zaten: kuş eve girdiğinde bir şeyin alameti diye söylüyorlar fakat ne nate ne david/keith çifti ne george ne de billy bunu anlamıyor hepsi kuşa bir kulp bulup kuşu her seferinde evden çıkarıp mutluluk fırsatını elleriyle itiyorlar. finalde de nate kuşu öldürerek kendi mutluluğunu da öldürmüş oluyor. ikinci bir tahminim de kuşun lisa'nın reenkarnasyonu olabileceği yönünde aynı kuş mu hatırlamıyorum ama sanırım nate'le brenda'nın evlendiği bölümde de bir kuş vardı düğün pastasını yiyiyordu,yönetmen yine bu metaforlarla(nate'in brenda'ya olan sevgisinin bitmemesi ve ondan çocuk yapmak istemesi vs) aslında lisa'yı nate'in öldürdüğü mesajını da veriyor olabilir.

backtothefuture

Bu bölüm çok güzeldi, değişikti..

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
George ve Nate'in için üzüldüm ve söylediklerinden çok etkilendim...

murco34

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Aha George ve Billy, iki deli birbirini bulmuş :D

Gökberk Bey

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Claire geçmiş sezonlara göre bayağı kilo vermiş.Başka biri olmuş resmen bu bölüm iyice farkedildi ?? Rica'nun Vanessa ile ufakta olsa yakınlaşması iyiydi.George gittikçe kötüleşiyor.Brenda'nım tavırları sinir bozmaya başladı hayırlısı bakalım.