Spartacus: Blood and Sand
Spartaküs: Kan ve Kum
Final Yaptı 2010-2013

Trakyalı bir asker olan Spartacus devamlı baskısı altında kaldıkları Roma Cumhuriyeti ile beraber Getaelar'a karşı savaşmak için Roma ordusuna katılır. ilk çarpışmadan sonra Spartacus doğuya doğru çekilen Getae ordusunu takip etmek yerine Karadeniz'e gitme emri veren Gaius Claudius Glaber'a karşı gelir ve köyüne gitmeye karar verir. Köyüne yaklaştığında Getaelar'ın orayı mahvettiğini görür fakat karısı kurtulmuştur. Geceyi bir mağarada karısıyla geçiren Spartacus'u sabah Roma ordusu bulur. Glaber, Spartacus'u köle olarak alır ve karısını da Suriyeli bir tüccara satar. Spartacus daha sonra Ludus'a (Batiatus'un gladyatör okulu) girer ve karısını bulabilmek için savaşmaya başlar. Çizgi roman estetiğinin ve ileri görsel efekt teknolojilerinin tüm nimetlerinden yararlanılarak çekilen Spartacus: Blood and Sand, yurdundan ve sevdiği kadından koparılan bir adamın, kanlı arenalarda küllerinden doğuş öyküsünü anlatıyor. O bundan böyle tutkuların esiri olmuş ve gaddarca yönetilen bir dünyada mücadele vermek mecburiyetinde. Spartacus: Blood and Sand ile Romalıları dize getiren efsanenin doğuşuna tanıklık edeceksiniz.

ILESM

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Crixus adamsın ya o galyalıya cok uzuldum mq adam gibi adamdı keske mecbur oldugunu soyleseydi 1 metre kısalttılar adamı bide ya.

Sadness

zevkten hastaneye kaldırılacam birazdan

Lazim777

Dizinin sayesinde artık porno siteleri kullanmıyorum :D

UbydllhZoe

Sezon başından beri altyazı problemi var adam 2016'da tercüme sıkıntısı var yazmış yıl olmuş 2019 hala problem var kolay gelsin.Adminin Cevabı:başka çeviri yok, extended olduğu için yok, buradan bak https://www.turkcealtyazi.org/mov/1442449/spartacus-blood-and-sand.html

Lezgo

Naeviaya bak hele nasıl da şeytan. Aklına giriyor Crixusun laflarıyla. Yazıklar olsun be Spartacus gibi adama yapılır mı bu.

JUSTEREN

Crixus çok sinirimi bozuyo

RafaSilva

pompey tuzağı baya iyiydi

Hayro

Crixus tam köle, kafa basmıyo

DavyJho

Spartacus'un son sözleri çok etkileyici ve anlamlıydı. Ayrıca şöyle bir bilgi vereyim bu savaştan 18 yıl sonra Marcus Licinius Crassus bugünkü Şanlıurfa (o dönemki Harran'da) Part İmparatorluğu tarafından ağır bir yenilgi almış ve boğazından kaynar altın dökülerek öldürülmüştür. (Bi nebzede olsa içiniz rahatlasın diye söyledim)

Obamandy

öyle bir şok yaşadım ki daha fazla izlemeyeceğim zirvede bırakıyorum diziyi 1 sezon olarak göreceğim 1.sezonu 2 günde bitirdim her bölümüne puanım 10 ama gözlerim seni arıyor kralım nerelerdesin ... RIP

Devam Serileri Yıl IMDb SDP
Spartacus: Blood and Sand 2010 8,5 9,3
Spartacus: Blood and Sand 2010 8,5 9,3
Spartacus: Gods of the Arena 2011 8,5 9
Spartacus: Gods of the Arena 2011 8,5 9